Dobre prognozy dla rynku drobiu. Ma być coraz lepiej

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: FAMMU/FAPA, (em) | redakcja@agrpolska.pl
04-03-2016,9:15 Aktualizacja: 26-03-2016,9:43
A A A

Sytuacja producentów drobiu na świecie będzie stopniowo poprawiać się. W ubiegłym roku na rynku mięsa białego wystąpiła nadpodaż, a opłacalność produkcji spadła.

Według ekspertów Rabobanku najważniejszymi czynnikami wpływającymi na poprawę kondycji sektora mają być rosnący popyt, niższy wzrost podaży w największych regionach produkcji, czyli w USA, Chinach, Tajlandii i w Europie oraz wzrost cen - informuje FAMMU/FAPA.

zniesienie zakazu na pasze GMO, branża drobiarska aapeluje do ministra rolnictwa, rynek mięsa

Branża drobiarska chce zniesienia zakazu na pasze GMO

Organizacje z branży drobiarskiej zaapelowały do ministra rolnictwa o uchylenie w ustawie o paszach zakazu wytwarzania, wprowadzania do obrotu i stosowania w żywieniu zwierząt pasz genetycznie zmodyfikowanych, który ma wejść w życie od 1...

Restrykcje importowe wobec drobiu zarodowego z USA wpłyną na obniżenie produkcji w Chinach, Tajlandii i Korei Południowej w drugiej połowie bieżącego roku. Globalny handel mięsem drobiu będzie uzależniony od sytuacji epidemiologicznej związanej z ptasią grypą oraz od wahań kursów walut.

Ceny elementów kurcząt, które miały największy udział w handlu w 2015 r. obniżyły się: piersi, całych tuszek i przetworów o 20 proc., a ćwiartek i udek nawet o połowę. Spadek stawek został obecnie zatrzymany i notowania powinny stopniowo rosnąć.

Główną niewiadomą pozostaje jednak ptasia grypa i ewentualne restrykcje importowe. W Brazylii i Rosji negatywnie na sektor drobiu wypływają ponadto niskie kursy tamtejszych walut. W światowym handlu drobiem w 2016 r. coraz większą rolę będą odrywali drugoplanowi eksporterzy na czele z Tajlandią, Malezją, Rosją i Ukrainą.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2021

Hoduj z głową świnie:

-Produkuje tuczniki w strefie ASF

-Bioasekuracja nie jest straszna

-Otłuszczanie a rozród loch

-To nie koniec ASF

-Psy mogą pomoc zwalczyć ASF

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2021

Hoduj z głową bydło:

-Śruta sojowa od A do Z

-Zadbaj o zdrowe racice

-Jak powstaje idealna bela?

-Jakie białko w dawkach?

-Z automatyka za pan brat

PRENUMERATA