Ceny w skupie drobiu znacznie wyższe niż przed rokiem

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
08-06-2021,14:25 Aktualizacja: 09-06-2021,9:05
A A A
Żywiec drobiowy w przedostatnim tygodniu maja był znacznie droższy niż przed rokiem. Największy wzrost ceny dotyczył indyków i wynosił 37%.
 
Krajowi dostawcy w dniach 17-23 maja za kurczęta brojlery uzyskiwali średnio 4,02 zł za kg. Cena ta była o 1% wyższa niż w poprzednim tygodniu oraz o 6% niż przed miesiącem, a także aż o 34% niż w analogicznym tygodniu 2020 r. 
 
Cena indyków, jak podaje Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, ukształtowała się na poziomie 6,21 zł za kg. Było to o 1% mniej niż przed tygodniem, ale odpowiednio o 7% i 37% więcej niż uzyskiwali producenci przed miesiącem i rokiem. 
 
grypa ptaków, gazowanie drobiu, agrounia, ryszard bartosik

Brakowało dwutlenku do zagazowania drobiu. Resort: to hodowca ma sobie zapewnić środki

Ryszard Bartosik, wiceminister rolnictwa przekonuje, że nie można obarczać organów państwowych za brak dwutlenku węgla do zagazowania przeznaczonego do wybicia drobiu. Zgodnie z przepisami to hodowcy mają zapewnić zaplecze logistyczne. W...
Kaczki brojlery kupowano po 4,87 zł za kg. Były one o 2% droższe niż w poprzednim tygodniu i o 3% niż przed miesiącem. Cena tego żywca była jednocześnie o 14% wyższa niż przed rokiem. 
 
W przedostatnim tygodniu maja tuszki kurcząt podrożały o 3% do wartości 6,88 zł za kg. Cena ta była o 6% wyższa niż miesiąc wcześniej i o 55% wyższa niż przed rokiem. 
 
Tuszki indyków sprzedawano średnio po 10,82 zł za kg. Było to o 3% taniej niż w poprzednim tygodniu i przed miesiącem, ale o 28% drożej niż przed rokiem.
 
W dniach 24-30 maja w odniesieniu do poprzedniego tygodnia odnotowano kolejne wzrosty ceny wszystkich monitorowanych rodzajów żywca drobiowego. 
 
Kurczęta brojlery podrożały o kolejne 1% do wartości 4,06 zł za kg. Ich cena była o 5% wyższa niż przed miesiącem oraz o 34% niż w analogicznym tygodniu 2020 r. 
 
Indyki podrożały o 5% do wartości 6,51 zł za kg. Było to o 10% więcej niż w końcu kwietnia oraz o 46% niż przed rokiem. 
 
Kaczki brojlery w ciągu tygodnia podrożały o 2 gr za kg do wartości 4,89 zł za kg. Ich cena była wyższa niż przed miesiącem i rokiem odpowiednio o 3% i o 15%. 
 
W ostatnim tygodniu maja obniżeniu uległy ceny większości monitorowanych elementów drobiowych. Tuszki kurcząt patroszonych z szyjami sprzedawano po 6,82 zł za kg.
 
Było to o 1% taniej niż w poprzednim tygodniu i przed miesiącem, ale o 58% drożej niż przed rokiem. 
 
Tuszki indyków sprzedawano po 10,51 zł za kg. Ich cena była o 3% niższym niż w poprzednim tygodniu, ale o 6,5% wyższym niż przed miesiącem. 
 
Tuszki indyków były również o 30% droższe niż w analogicznym tygodniu 2020 r.
 
  
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2024

Hoduj z głową świnie:

-Przednówek w chlewni

-Tucz świń w cyklu otwartym. Żywienie

-Stres cieplny a rozród loch

-Środki do walki z muchami

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2024

Hoduj z głową bydło:

-Dobra siara to podstawa

-Stres cieplny - rozród, żywienie, cielęta

-Kwasica żwacza w świetle najnowszych doniesień

-Metody diagnozowania ciąży

 

PRENUMERATA