Ceny w skupie drobiu uległy zmianie

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
22-06-2024,8:00 Aktualizacja: 21-06-2024,14:02
A A A
Na początku czerwca odnotowano niewielkie wzrosty cen w skupie kurcząt brojlerów i indyków. Natomiast ceny kaczek brojlerów były zbliżone do tych notowanych przed tygodniem. 
 
W dniach od 3 do 9 czerwca w monitorowanych zakładach drobiarskich kurczęta brojlery skupowano średnio po 4,96 zł za kg, Cena ta była o 1% wyższa niż tydzień wcześniej oraz o 2,5% niż przed miesiącem. 
 
Indyki skupowano średnio po 6,38 zł za kg. Cena ta była o 2 gr za kg wyższa niż przed tygodniem i o 2% niż przed miesiącem. 
 
ceny drobiu, żywiec drobiowy, indyki, kurczęta, tuszki, brojlery, eksport, import, Polska

W skupie drobiu przeważały wzrosty cen

Notowania większości monitorowanych gatunków drobiu na przełomie maja i czerwca wzrosły. Wyjątek stanowiły kaczki brojlery, które potaniały o 1%.   W Polsce na przełomie maja i czerwca w zakładach objętych monitoringiem...
 
W skupie za kaczki brojlery płacono średnio 5,61 zł za kg. Było to niemal tyle samo co przed tygodniem, ale o 2% mniej niż miesiąc wcześniej. 
 
W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, jak podaje Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, kurczęta brojlery były tańsze o 12%, indyki o 19%, a kaczki brojlery o 27%. 
 
W pierwszym tygodniu czerwca tuszki kurcząt patroszonych sprzedawano średnio po 8,74 zł za kg. Było to o 5% taniej niż w poprzednim tygodniu, ale o 4% drożej niż przed miesiącem. 
 
Tuszki indyków patroszonych sprzedawano po 14,15 zł za kg. Było to odpowiednio o 1% i o 3% więcej niż tydzień i miesiąc wcześniej. W odniesieniu do cen uzyskiwanych przed rokiem zarówno tuszki kurcząt, jak i indyków były tańsze o ponad 3%.
 

Książki warte polecenia: Sygnały kur nieśnych |Sygnały indyków 

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2024

Hoduj z głową świnie:

-Przednówek w chlewni

-Tucz świń w cyklu otwartym. Żywienie

-Stres cieplny a rozród loch

-Środki do walki z muchami

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2024

Hoduj z głową bydło:

-Dobra siara to podstawa

-Stres cieplny - rozród, żywienie, cielęta

-Kwasica żwacza w świetle najnowszych doniesień

-Metody diagnozowania ciąży

 

PRENUMERATA