Branża drobiarska chce podbić chiński rynek. Pierwszy krok zrobiony

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
24-09-2016,13:00 Aktualizacja: 24-09-2016,11:52
A A A
W Szanghaju otwarto przedstawicielstwo branży drobiarskiej, co ma pomóc w zwiększeniu eksportu na ten wielki rynek nawet do 2 mld zł rocznie. Projekt koordynuje Krajowa Rada Drobiarstwa, która prowadzi działania promocyjne w Azji.
 
Głównymi zadaniami placówki będą m.in. dalsza budowa i zacieśnianie relacji między polskimi producentami a przedsiębiorcami oraz instytucjami rządowymi w Chinach, a także gromadzenie i analiza danych rynkowych. "Zwiększenie eksportu polskiego mięsa drobiowego do Chin jest istotne dla rozwoju polskiego sektora drobiarskiego" - podkreśla KRD.

produkcja drobiu, drób, rynek mięsa, spożycie drobiu, ceny drobiu, eksport drobiu

Drobiowa ofensywa na Chiny. Sprzedaż może być warta miliardy złotych

Mamy szanse eksportować do Chin drób za niemal 2 miliardy złotych rocznie. We wrześniu ruszy oficjalnie przedstawicielstwo branży drobiarskiej w Szanghaju. Przedstawicielstwo w Szanghaju ma pomóc drobiarzom w zdobyciu rynku...
 
Działania w tym zakresie Krajowa Rada Drobiarstwa aktywnie prowadzi m.in. w ramach trzyletniej kampanii współfinansowanej przez UE - "Europejski Drób w Jakości Siła". Ich rezultatem jest podpisanie memorandum z Chińskim Stowarzyszeniem Kontroli i Kwarantanny Towarów Importowanych oraz Eksportowanych (CIQA), które usprawni rozwój polskiego eksportu na tamtejszy rynek. 
 
W ocenie branży "kamieniem milowym" w polsko-chińskim handlu żywnością jest porozumienie w sprawie kontroli substancji niepożądanych w produktach drobiowych trafiających na tamtejszy rynek podpisane w czasie czerwcowej wizyty prezydenta Chin w Polsce.
 
Według KRD, polskie mięso drobiowe cieszy się w Chinach coraz większą popularnością i jesteśmy obecnie jedynym dostawcą drobiu z Europy na ten rynek. W ubiegłym roku wartość eksportu rodzimych produktów drobiowych na rynek chiński przekroczyła 105 mln zł, a dzięki dalszej współpracy może wzrosnąć nawet do 2 mld zł.
 
- Wierzymy, że otwarcie oficjalnego przedstawicielstwa polskiego sektora drobiarskiego w Szanghaju przyczyni się do wzrostu liczby zakładów eksportujących do Chin, zwiększy wiedzę na temat wysokiej jakości polskiego drobiu, a także wspomoże rozwój kontaktów biznesowych z chińskimi partnerami - mówi Łukasz Dominiak, dyrektor KRD.
 
Krajowa Rada Drobiarstwa w ostatnim czasie odbyła szereg rozmów z przedstawicielami administracji ChRL. Ich rezultatem było nawiązanie współpracy z miejscowymi służbami weterynaryjnymi odpowiadającymi za akredytację zakładów drobiarskich do eksportu na rynek Chińskiej Republiki Ludowej.
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2024

Hoduj z głową świnie:

-Żeby rozród działał dobrze

-Tucz świń w cyklu otwartym. Genetyka i zdrowie

-Okiem doradcy - bioasekuracja ASF

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2024

Hoduj z głową bydło:

-Okiem doradcy - cicha ruja

-Sucha masa jest kluczowa

-Jak liczyć koszty żywienia w produkcji mleka?

-TMR w teorii i praktyce

 

PRENUMERATA

 

9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu