Bezprawne przejęcie na rynku drobiu. UOKIK nałożył już wysoką karę

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: UOKiK, (em) | redakcja@agropolska.pl
27-09-2017,12:45 Aktualizacja: 27-09-2017,13:18
A A A

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie przeciwko Fermom Drobiu Woźniak w Żylicach, które przejęły część mienia będących w upadłości likwidacyjnej Ferm Drobiu Borkowski z Barłożni Wolsztyńskiej. Przedsiębiorcy należą do największych producentów jaj kurzych konsumpcyjnych.

UOKiK ustalił, że FDW nabyła bez wymaganej zgody organu antymonopolowego część przedsiębiorstwa FDB, w skład którego weszły cztery fermy drobiu (Barłożnia, Duszniki, Wioska i Jabłonna), dwie odchowalnie (Adamowo i Kąkolewo) i wyposażenie kurników, odchowalni oraz obiektów gospodarczych.

drób, eksport drobiu, cena drobiu, handel mięsem, zysk ze sprzedaży drobiu

Produkcja drobiu będzie rosnąć. Trzeba szukać nowych rynków zbytu

Na europejskich i światowych rynkach rośnie popyt na drób. Polska jest jednym z największych producentów i eksporterów tego mięsa. Większość sprzedaży trafia do UE, ale hodowcy rozwijają też sprzedaż na rynki afrykańskie i...

Za naruszenie przepisów ustawy antymonopolowej na spółkę Fermy Drobiu Woźniak nałożono karę finansową w wysokości 339 tys. zł - informuje urząd na swojej stronie internetowej.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do UOKiK jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył miliard euro na świecie lub 50 milionów euro w Polsce.

Kara za niezgłoszenie zamiaru koncentracji wynosi do 10 proc. obrotu przedsiębiorcy osiągniętego właśnie w roku poprzedzającym wydanie decyzji.

Samodzielnie przeprowadzenie koncentracji bez uzyskania zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów jest naruszeniem przepisów ustawy antymonopolowej.

Od decyzji spółce przysługuje odwołanie do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2021

Hoduj z głową świnie:

-Posłuchaj, co mają do powiedzenia

-Kształtowanie odporności poprzez żywienie

-Lepszy dobrostan to krótszy tucz

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2021

Hoduj z głową bydło:

-Mleko będzie drożeć?

-Energia z mleka i słońca

-Dobry GPS z żyta, czyli jaki?

-Kiszonki w żywieniu cieląt

-Jak zadbać o rozród krów?

PRENUMERATA