Aplikacja Hodowla+ pomoże lepiej zarządzać brojlerami

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
11-09-2017,12:10 Aktualizacja: 11-09-2017,12:29
A A A

Hodowla+ umożliwia monitoring wzrostu brojlerów w wielu kurnikach jednocześnie. Funkcje aplikacji ułatwiają hodowcom obliczanie, analizę i archiwizację kluczowych parametrów stada. Dzięki temu porównywanie danych staje się proste i szybkie.
 
Aby kontrolować wzrost swoich stad, hodowcy zazwyczaj zapisują dane na papierowych kartach produkcyjnych lub w arkuszach Excela. Proces ten - wraz z porównywaniem wcześniejszych zestawień - zajmuje wiele czasu.

drobiarze, hodowla drobiu, drób, nowelizacja ustawy paszowej, karma dla drobiu

Drobiarze obawiają się nowelizacji ustawy paszowej. Ograniczą produkcję?

Zbiory pszenicy i soi były udane, wysoka ma też być produkcja kukurydzy. Producenci mięsa drobiowego i hodowcy spodziewają się zatem stabilizacji cen pasz. Rewolucja może nadejść z początkiem 2019 roku, kiedy w życie wejdzie nowelizacja ustawy...

Jednocześnie trudno przewidywać nadchodzące zmiany na fermie, mając przed sobą wiele statystyk zapisanych na różnych stronach. W odpowiedzi na te problemy powstała aplikacja Hodowla+, dzięki której zainteresowane osoby zaoszczędzą czas niezbędny na dbanie o jakość stada.

Hodowca po zalogowaniu do programu z przeglądarki dowolnego urządzenia, zobaczy graficzną listę wszystkich swoich kurników i trwających na nich wstawień. W kilka sekund będzie w stanie ocenić sytuacje, porównując rzeczywiste dane (wiek, wagę, ilości spożywanej wody i paszy oraz poziom śmiertelności) z normami, co ułatwi utrzymanie prawidłowych standardów tuczu.

- Podgląd na parametry chowu w czasie rzeczywistym mają również specjaliści Tasomix, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo hodowli. Jeśli zauważą niekorzystne tendencje dla stada, to pomogą właścicielowi zoptymalizować warunki zanim wystąpią problemy - tłumaczy Robert Sobczak z Tasomix, który jest pomysłodawcą aplikacji.

Aplikacja Hodowla+ jest pierwszą taką na polskim rynku. Dla klientów firmy będzie dostępna od października. Odwiedzając stronę www.hodowlaplus.pl można poznać szczegóły działania programu i wyrazić chęć skorzystania z aplikacji.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2022

Hoduj z głową świnie:

-Stres cieplny w chłodni

-Dlaczego nie białko ogólne?

-Łubin jest dobry dla świń

-Piętrowa chlewnia

-Jak zmienia się rynek?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2022

Hoduj z głową bydło:

-Ćwicz korekcje racic

-Jak dbać o kukurydzę?

-Bolusy przeciw zaleganiu

-Opas cieląt hf

-Metoda na muchy

PRENUMERATA