Zwrot kosztów dla członków systemu QMP

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
19-10-2019,10:00 Aktualizacja: 22-10-2019,14:04
A A A
Agencja Restrukturyzacja i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła nabór wniosków w ramach uczestnictwa rolników w krajowych systemach jakości żywności. Dokumenty można składać w terminie od 25 września do 22 listopada.
 
QMP (Quality Meat Program) jest to system certyfikacji mięsa wołowego. Został on stworzony, aby wspierać produkcję dobrej wołowiny. 
 
Mięso z certyfikatem QMP jest pozyskiwane ze specjalnie wyselekcjonowanych ras bydła, hodowanych z myślą o mięsie kulinarnym.
 
Agencja Restrukturyzacja i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła już kolejny nabór wniosków w ramach uczestnictwa rolników w krajowych systemach jakości żywności. 
 
Sommet, bydło mięsne, wystawa, Francja

Różnorodne rasy bydła mięsnego podczas targów Sommet

Sommet de l'Elevage jest jedną z największych wystaw hodowlanych na świecie. W tegorocznej edycji można było zapoznać się z ofertami ponad 1500 wystawców oraz zobaczyć 2000 wyselekcjonowanych zwierząt 70 ras.   Targi Sommet odbyły...
Pomoc jest udzielana w formie refundacji poniesionych kosztów, a ich wysokość jest uzależniona od systemu jakości, w którym uczestniczy rolnik. Maksymalne roczne stawki wsparcia przez 3 kolejne lata w przypadku Systemu QMP wynoszą 2 386 zł na rok.
 
Wnioski można składać w terminie od 25 września do 22 listopada w Oddziałach Regionalnych ARiMR.
 
Rolnicy, którzy otrzymali decyzję o przyznaniu pomocy w ramach działania 132 ”Uczestnictwo rolników w systemach jakości żywności” dla rolników wytwarzających produkty w Systemie QMP, ustanowionych w PROW 2007-2013 mają prawo do korzystania z przyznanej pomocy przez 5 lat podzielonych na 5 okresów pomocy.
 
Jednocześnie takie osoby nie mają prawa do ubiegania się pomoc finansową w ramach poddziałania  ”Wsparcie na przystępowanie do systemów jakości” w PROW 2014-2020.
 
Do przyznania pomocy finansowej w ramach PROW 2014-2020, kwalifikują się tylko ci rolnicy, którzy nie korzystali ze wsparcia w ramach działania PROW 2007-2013. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące wsparcia znajdziesz TUTAJ.
 

 

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 1/2024

Hoduj z głową świnie:

-Skąd się biorą stereotypie u świń?

-Jednym głosem w imieniu hodowców

-Zimowe wyzwania na odchowalni i tuczu

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2024

Hoduj z głową bydło:

-Okiem doradcy - cicha ruja

-Sucha masa jest kluczowa

-Jak liczyć koszty żywienia w produkcji mleka?

-TMR w teorii i praktyce

 

PRENUMERATA