Trojaczki w gospodarstwie w Szołdrach

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
09-02-2020,14:00 Aktualizacja: 09-02-2020,13:50
A A A

Na mlecznej fermie w Szołdrach, która należy do Kombinatu Rolniczo-Przemysłowego w Manieczkach, urodziły się trojaczki. Są to trzy jałówki, co daje nadzieję na ich użytkowanie rozpłodowe w przyszłości.

Trojaczki na fermie w Szołdrach, jak poinformowała Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka, urodziły się 5 lutego. Pochodzą one z wysokowydajnej linii genetycznej.

Matką jałóweczek jest krowa o imieniu Dunia, która obecnie znajduje się w 2 laktacji. W pierwszej osiągnęła wydajność mleczną na poziomie 12 tys. kg mleka. Ojcem jałóweczek jest buhaj Lucky Et.

krowy mleczne, bydło mleczne, środowisko, ochrona środowiska, emisja gazów cieplarnianych, globalne ocieplenie

Czy krowy są największym zagrożeniem dla środowiska?

Czy krowy są największym zagrożeniem dla środowiska? Mity i fakty. To temat debaty, która odbędzie się podczas tegorocznych targów Ferma 2020. Debata poświęcona zagrożeniom dla środowiska ze strony bydła mlecznego odbędzie się 15...

- Poród przebiegał bez komplikacji, trwał od godziny 10 do do 13. Oseski urodziły się żywotne, a ich matka również nie wykazuje zaburzeń zdrowotnych - mówiła dla PFHBiPM Barbara Musielska, kierownik fermy Szołdrach.

Jałówki pochodzące z ciąż mnogich różnopłciowych są niepłodne. W tym przypadku wszystkie cielęta są płci żeńskiej stąd istnieje szansa na ich użytkowanie rozpłodowe w przyszłości.

Stado krów mlecznych na fermie w Szołdrach liczy około 800 sztuk. Trojaczki urodziły się tam po raz trzeci w okresie ostatnich 5 lat.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 1/2021

Hoduj z głową świnie:

-Zapobieganie biegunkom u prosiąt

-Krajowe białko na polu i w korycie

-Mineralne dla loch prośnych

-Sposoby na zapachy

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 1/2021

Hoduj z głową bydło:

-Co czeka rynek mleka

-Zmodernizowany opas

-Bydło na lekkie gleby

-Jak zasuszać krowy ?

-O laktację trzeba zadbać

 

PRENUMERATA

 

KONGRES EKMA 2021