Rolnicy, którzy nie dostali zapłaty za mleko mogą ubiegać się o pomoc

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
24-11-2021,18:15 Aktualizacja: 24-11-2021,18:27
A A A

Ministerstwo rolnictwa informuje, że rolnicy, którzy w latach 2018-2020 choć raz nie otrzymali zapłaty za sprzedane mleko do mleczarni w związku ogłoszeniem jej upadłości, mogą składać wnioski o udzielenie pomocy o charakterze pomocy de minimis.

Wnioski można składać do kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od 29 listopada do 10 grudnia.

produkcja mleka, Zdzisław Łuba, Podlaska Izba Rolnicza

Na rynku mleka nie jest dobrze. Koszty rosną, a kary trzeba spłacać

Nakładające się problemy powodują, że zadłużenie goni zadłużenie i w rezultacie spiętrzają się perturbacje związane z produkcją mleka - pisze do Henryka Kowalczyka, ministra rolnictwa Zdzisław Łuba, przewodniczący łomżyńskiej Rady Powiatowej...

O wsparcie mogą ubiegać się rolnicy, którzy w podanych latach co najmniej przez rok utrzymywali bydło mleczne w siedzibie stada, której nadano numer na podstawie ustawy z dnia 2 kwietnia 2004 r. o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt. Ponadto chodzi o rolników, którym został nadany numer identyfikacyjny w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności; będący mikroprzedsiębiorstwem, małym albo średnim przedsiębiorstwem.

Do wniosku o udzielenie pomocy należy dołączyć: kopie faktur, rachunków lub innych dowodów potwierdzających sprzedaż mleka; kopię listy wierzytelności lub innego dokumentu potwierdzającego istnienie wierzytelności producenta rolnego ubiegającego się o pomoc wobec upadłego podmiotu, z tytułu nieotrzymania przez tego producenta rolnego zapłaty za sprzedane mleko w latach 2018-2020, sporządzonych przez syndyka masy upadłościowej; zgodę współwłaściciela - w przypadku, gdy gospodarstwo producenta rolnego ubiegającego się o pomoc jest przedmiotem współposiadania.

Formularz wniosku będzie dostępny na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (www.arimr.gov.pl).
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 4/2022

Hoduj z głową świnie:

-Stagnacja na rynku

-Co nowego w branży?

-Udział włókna w paszy dla świń

-Zasady uboju z konieczności

-Tuczarnia w miejsce obory

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2022

Hoduj z głową bydło:

-Cena zawodzi hodowców

-Mleczna gala

-Aby było zdrowo i opłacalnie

-Witamina E i selen dla opasów

-Najważniejsze pierwsze dni

 

PRENUMERATA