Próbny dój wznowiony od 6 kwietnia

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
02-04-2020,19:55 Aktualizacja: 02-04-2020,20:26
A A A
Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka (PFHBiPM) z uwagi na rozprzestrzeniającą się epidemię koronawirusa zawiesiła wykonywanie próbnych dojów. Jednak na prośbę hodowców usługa ta zostanie wznowiona od 6 kwietnia.  
 
Zagrożenie epidemiczne wywołane koronawirusem, ograniczenia administracyjne oraz troska o zdrowie i bezpieczeństwo hodowców oraz pracowników wpłynęło na decyzję zawieszenia wykonywania próbnych udojów oraz innych usług, związanych z bezpośrednimi kontaktami w gospodarstwie. 
 
mleko, cena mleka, mleko surowe, mleczarnie, skup mleka, GUS, krowy mleczne, produkcja mleka, masło, sery, omp

Cena mleka w lutym trzymała swój poziom

Mleko w lutym w Polsce, jak poinformował Główny Urząd Statystyczny, kosztowało średnio 137,38 złotych za hektolitr. Tym samym jego cena była o 0,1% wyższa niż w styczniu oraz o 0,5% niższa niż rok wcześniej. Producenci mleka z 4...
PFHBiPM kierując się sugestiami hodowców wznawia od 6 kwietnia wykonywanie usługi. Próbny dój będzie przeprowadzany na życzenie gospodarza po wcześniejszej konsultacji. 
 
Zootechnicy oceny zostali wyposażeni w  niezbędne środki ochrony osobistej oraz odbyli szkolenie dotyczące zasad postępowania w okresie zwiększonego zachorowania na COVID-19. 
 
Wdrożone zostały również specjalne procedury, które określają zasady prowadzenia próbnych dojów w warunkach podwyższonego bezpieczeństwa i higieny pracy. 
 
Federacja zapewnia, że przy realizacji usługi zostaną zachowane wszystkie obowiązujące zalecenia związane z obecną sytuacją.
 
Przypomina także, że w razie jakichkolwiek pytań rolnicy mogą kontaktować się z pracownikami PFHBiPM telefonicznie, mailowo lub on-line. Wykaz numerów telefonów i adresów mailowych można znaleźć na stronie internetowej www.pfhb.pl.
 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 4/2021

Hoduj z głową świnie:

-Zastosowanie fotowoltaiki w chlewni

-Jak zabezpieczyć chlewnię przed ASF?

-Inteligentne rozwiązania w nowoczesnej tuczarni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2021

Hoduj z głową bydło:

-Mleko będzie drożeć?

-Energia z mleka i słońca

-Dobry GPS z żyta, czyli jaki?

-Kiszonki w żywieniu cieląt

-Jak zadbać o rozród krów?

PRENUMERATA