Najładniejsze bydło na ringu w Szepietowie

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
30-06-2023,12:15 Aktualizacja: 07-07-2023,12:07
A A A
W miniony weekend (24-25 czerwca) na terenie Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie odbyła się XXIX Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych.
 
Hodowcy na ringu zaprezentowali łącznie 117 jałówek i krów mlecznych. Głównym sędzią oceniającym bydło był włoski selekcjoner Massimo Capra.
 
Tytuł superczempiona wystawy wśród krów zdobyła samica o imieniu Jo z gospodarstwa Adama Pietruszyńskiego z Lachowa. Wśród jałowic starszych najwyższe podium zajęła Ulma 9 z hodowli Wiesława Wojno z miejscowości Wojny Piecki, a wśród jałowic młodszych Emanuela należąca do Emilii i Grzegorza Kuleszów z miejscowości Rębiszewo Studzianki. 
 
mleko, cena mleka, mleko surowe, mleczarnie, krowy mleczne, produkcja mleka, mleko w UE,

Cena mleka w maju. Wciąż notujemy spadki

Cena mleka w Polsce w 2023 r. zmalała piąty miesiąc z rzędu. W maju osiągnęła ona poziom 206,52 zł za hl i była niższa o 4,7% niż w kwietniu (216,80 zł za hl) i 6,6% niż w maju 2022 r. (221,11 zł za hl). Mleko w maju 2023 r. w Polsce było droższe...
W kategorii krów trzy tytuły czempionów wystawy trafiły do zwierząt z hodowli Adama Pietruszyńskiego. Jego zwierzęta zdobyły tytuł czempionów w kategoriach krowy w I laktacji młodsze, krowy w I laktacji starsze oraz krowy w II laktacji. 
 
W kategorii krów w III laktacji i dalszych tytuł czempiona zdobyła Magia, której właścicielem jest Paweł Kulesza, a wśród krów rasy zachowawczej zwyciężyła Dobra, której właścicielem jest Andrzej Radziszewski.
 
Szczegółowe wyniki XXIX Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych znajdziesz TUTAJ.
 
Podczas spotkania odbyło się oficjalne otwarcie nowo wybudowanej hali przeznaczonej dla bydła mlecznego i mięsnego, która spełnia wysokie wymagania utrzymania dobrostanu zwierząt.
 

Więcej informacji na temat hodowli bydła oraz produkcji mleka znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Bydło"  ZAPRENUMERUJ

Książki warte polecenia: Sygnały racic|Rozród - Praktyczny przewodnik zarządzania rozrodem (Cow Signals)Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 1/2024

Hoduj z głową świnie:

-Skąd się biorą stereotypie u świń?

-Jednym głosem w imieniu hodowców

-Zimowe wyzwania na odchowalni i tuczu

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 1/2024

Hoduj z głową bydło:

-Gdy brakuje kiszonki z kukurydzy

-Kiszonki i woda nie mogą zamarzać

-Zimny wychów na zdrowie

-Jak walczyć z chorobami racic?

 

PRENUMERATA