Konferencja o rozrodzie krów przełożona na przyszły rok

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
22-05-2020,14:40 Aktualizacja: 22-05-2020,14:37
A A A

Hodowcy bydła mlecznego, praktycy, doradcy żywieniowi, zootechnicy a także lekarze i technicy weterynarii co roku spotykają się w Krakowie podczas konferencji organizowanej przez Katedrę Żywienia i Dietetyki Zwierząt Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.

"Niestety epidemia koronawirusa pokrzyżowała nasze tegoroczne plany i spowodowała konieczność odwołania corocznej Konferencji Nauka-Praktyce. Wielka szkoda, bo na nasze zaproszenie odpowiedziało około 350 osób, w tym kilkadziesiąt z różnych krajów Europy" czytamy w komunikacie wydanym przez prof. dra hab. Zygmunta Macieja Kowalskiego z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

mleczarnie, mleko, lista wstydu, minister rolnictwa, MRiRW, Polmlek, OSM Piątnica, Mlekovita, OSM Giżycko, import mleka

Lista wstydu działa na szkodę polskiego mleczarstwa

Ministerstwo rolnictwa uważa, że patriotyzm gospodarczy niektórych przedsiębiorstw mleczarskich budzi wątpliwości. W związku z tym opublikowało ono listę wstydu. Znalazły się na niej zakłady, które importują mleko. "Branża...

Koronawirus to niepewna przyszłość

Konferencja, która pierwotnie miała się odbyć 12 marca 2020, będzie dotyczyć zależności pomiędzy żywieniem krów a ich rozrodem.

Hodowcy i producenci bydła mlecznego, a także praktycy, doradcy żywieniowi, zootechnicy oraz lekarze i technicy weterynarii, jak podkreślają organizatorzy, wyrazili duże zainteresowanie tą tematyką.

Do Krakowa w związku z konferencją zgodzili się przyjechać najwybitniejsi światowi znawcy tematu z USA, Belgii i Izraela.

W pierwszych dniach epidemii organizatorzy nie zdając sobie sprawy z jej dynamiki, nie odwołali konferencji, lecz za zgodą wykładowców oraz sponsorów, przełożyli ją na 10 września.

Prof. dr hab. Zygmunt Maciej Kowalski podkreśla jednak, że nikt nie ma pewności jaką sytuację zastaniemy we wrześniu. Nie wiadomo jak będą się odbywały podróże oraz czy w jednym pomieszczeniu będzie się mogła znaleźć tak duża grupa osób, jaka zgłosiła swój udział w konferencji.

mleko surowe, produkty mleczarskie, eksport mleka do japonii

Polskie mleko nadal będzie trafiać na japoński rynek

Sukcesem zakończyły się renegocjacje wzoru świadectwa zdrowia dla mleka i produktów mlecznych eksportowanych do Japonii. Polscy producenci będą mogli nadal wysyłać tam swoje wyroby. 18 maja Główny Inspektorat Weterynarii otrzymał...

Konferencja odbędzie się w 2021 roku

Organizatorzy konferencji, w związku z tym, po raz kolejny zdecydowali się na jej przeniesienie, tym razem na przyszły rok.

"Po uzgodnieniu z wykładowcami oraz sponsorami, którzy jak zwykle nie zawiedli (bardzo dziękujemy !!!), proponujemy aby Konferencja Nauka - Praktyce "Rozród krów - jak wiele zależy od ich żywienia ?" odbyła się 18 marca 2021 r., w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie" pisze prof. Kowalski.

O kolejnych krokach organizacyjnych będziemy Państwa informować na bieżąco na naszym portalu. Aktualne informacje będą również zamieszczane na stronie internetowej konferencji. Znajdziesz ją TUTAJ.

Uczestnicy konferencji, którzy chcieliby dokonać zwrotu wpłat, mogą się w tej sprawie kontaktować z mgr inż. Martą Sabatowicz przy pomocy maila: szkolazywieniakrow@gmail.com lub telefonicznie pod numerem: +48 609 441 686.

"Prosząc o zrozumienie, życzymy Państwu wszelkiej pomyślności, a zwłaszcza dużo zdrowia. I zapraszamy do Krakowa w dniu 18 marca 2021 roku" podsumowuje prof. Zygmunt Maciej Kowalski.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 4/2020

Hoduj z głową świnie:

-Jest sukces czy go nie ma?

-Eliminują muchy na dobre

-Kaszel w chlewni

-Cykl zamknięty na życie

-Koronowirus w wieprzowinie?

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2020

Hoduj z głową bydło:

-Deratyzacja w oborze

-Korzyści z matek buhajów

-Różna sposoby alkalizowania

-Z racic na wymię

-Zespół Tłustej Krowy

PRENUMERATA