IX Forum Sektora Wołowiny odbędzie się w styczniu

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
30-12-2022,15:00 Aktualizacja: 30-12-2022,14:50
A A A

Hodowcy bydła mięsnego, przedstawiciele przetwórców oraz organizacji rolniczych i hodowlanych spotkają się w Warszawie podczas IX Forum Sektora Wołowiny.

Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego, Rada Sektora Wołowiny oraz współorganizator Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych, już po raz kolejny organizują Forum Sektora Wołowiny.

IX Forum Sektora Wołowiny odbędzie się pod hasłem "Zrównoważona wołowina - wysoka jakość, dobrostan zwierząt, czyste środowisko".

Udział w IX edycji Forum zapowiedzieli Komisarz UE ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski oraz Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk.

7. Forum Sektora Wołowiny, wołowina, bydło mięsne, producenci bydła, opasy, mamki, cielęta, hodowcy bydła

Sektor wołowiny jest kluczowy i trzeba go wspierać

Sektor bydła mięsnego który jest jednym z najlepiej zorganizowanych w Polsce, w dużej mierze odpowiada za bezpieczeństwo żywnościowe nie tylko naszego kraju, ale także Europy. - Ponad dwa tygodnie temu dyskutowaliśmy na radzie unijnych...

Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia 2023 roku w formacie hybrydowym tj. stacjonarnie w Hotelu Marriott w Warszawie oraz z wykorzystaniem technik komunikacji zdalnej.

Zagadnienia, jakie w tym roku będą dyskutowane to rola WPR oraz Krajowych Planów Strategicznych dla WPR w transformacji sektora wołowiny w kierunku bardziej zrównoważonym.

W dyskusji uwzględnione zostaną tematy roli społecznej produkcji bydła, poprawy dobrostanu zwierząt, redukcji substancji aktywnych w leczeniu weterynaryjnym, redukcji emisji gazów cieplarnianych i zarządzania jakością wołowiny.

Debatę rozpocznie dyskusja na temat społecznej roli zwierząt gospodarskich.

- Pod presją social mediów, w debacie publicznej w ostatnich latach zapominamy jak ważną rolę społeczną wypełnia produkcja zwierzęca. Tę część poprowadzą sygnatariusze Dublin Declaration of Scientists Societal Role of Lifestock - informują organizatorzy konferencji.

wołowina, produkcja wołowiny, opasy, bydło mięsne, antybiotyki, dobrostan zwierząt, rolnictwo zrównoważone, Copa-Cogeca

Powstanie definicja zrównoważonej produkcji wołowiny

Redukcja emisji gazów, obniżenie zużycia antybiotyków czy poprawa profilaktyki oraz dobrostanu zwierząt. To niektóre elementy tworzonej definicji zrównoważonej produkcji wołowiny. We wrześniu odbyło się posiedzenie grupy...

W kolejnej części uczestnicy forum skupią się na próbie sformułowania definicji zrównoważonej produkcji bydła mięsnego i żywca wołowego.

Punktem wyjścia do debaty będzie tekst propozycji opracowany przez Copa Cogeca w związku z toczącymi się pracami w Komisji Europejskiej, które mają zakończyć się w 2023 roku przyjęciem obowiązującej definicji w UE.

W dyskusjach IX Forum uczestniczyć będą między innymi przedstawiciele Copa Cogeca, UECBV (European Livestock and Meat Trading Union), Livestock Voice, Dublin Declaration of Scientists.

Organizacja IX Forum Sektora Wołowiny została sfinansowano z Funduszu Promocji Mięsa Wołowego.

Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny znajdziesz na stronie internetowej wydarzenia. Kliknij TUTAJ

Informacje o IX Forum Sektora Wołowiny znajdziesz także na Facebooku oraz Twitterze.

Patronat medialny nad IX Forum Sektora Wołowiny objął nasz multiportal rolny Agropolska.pl oraz magazyn "Hoduj z Głową Bydło"  ZAPRENUMERUJ

Książki warte polecenia: Sygnały racic|Rozród - Praktyczny przewodnik zarządzania rozrodem (Cow Signals) 

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 1/2024

Hoduj z głową świnie:

-Skąd się biorą stereotypie u świń?

-Jednym głosem w imieniu hodowców

-Zimowe wyzwania na odchowalni i tuczu

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 1/2024

Hoduj z głową bydło:

-Gdy brakuje kiszonki z kukurydzy

-Kiszonki i woda nie mogą zamarzać

-Zimny wychów na zdrowie

-Jak walczyć z chorobami racic?

 

PRENUMERATA