Hodowcy nie płacą kar a mleczarnie mają problem

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
13-10-2016,12:50 Aktualizacja: 13-10-2016,12:51
A A A

Rolnicy nie płacą kar za przekroczenie kwot mlecznych. Tak wynika z informacji przesłanej do Polskiej Izby Mleka przez podmioty skupujące ten surowiec. Sytuacja taka ma miejsce w przypadku osób, które przestały produkować, przepisały lub sprzedały gospodarstwa mleczne.

Polska Izba Mleka (PIM) wystosowała pismo do ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela oraz prezesa Agencji Rynku Rolnego z prośbą o podjęcie pilnej interwencji w zakresie egzekucji kar za przekroczenie kwot mlecznych od rolników, którzy zalegają ze spłatą kar dla podmiotów skupujących.

ARR, jak informuje PIM, wskutek jej działań podjęła kroki mające na celu wsparcie podmiotów skupujących. Agencja odesłała pismo. Informuje w nim, że 1 procent opłaty, który nie jest przekazywany do Europejskiego Funduszu Rolnego Gwarancji (EFRG) może być przeznaczony na pokrycie przypadków upadłości lub definitywnej niezdolności niektórych producentów do zapłacenia kar za nadprodukcję.

Polska Izba Mleka informuje również, że ARR prowadzi obecnie ustalenia z ministerstwem rolnictwa na temat kształtu tej pomocy.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2023

Hoduj z głową świnie:

-Chiny wałczą z ASF

-Hodowca wygrał z ARiMR

-Oszczędzaj z głową

-Przepis na superlochy

-Rzucił korporację dla świń

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2023

Hoduj z głową bydło:

-Sprzeciw wobec zakazu

-Termin zbioru musi być trafiony

-Mają podążać za paszą

-Trzyma mastitis  ryzach

-Co stosować na muchy?

 

PRENUMERATA