Copy LinkXFacebookShare

Hodowcy bydła mięsnego we Francji wyszli na ulice

Hodowcy bydła mięsnego i producenci wołowiny we Francji protestują przeciwko ich zdaniem zbyt niskim cenom skupu. Jak informuje TVP 1 chcą oni, aby sklepowe ceny odzwierciedlały koszty produkcji mięsa.

Produkcja wołowiny we Francji jest na wysokim poziomie. Od kilku lat jednak hodowcy bydła mięsnego narzekają na niskie ceny skupu. Paradoksalnie kryzys na rynku mleka nie pomógł im, a dodatkowo wpłynął na pogorszenie sytuacji.

Ceny skupu bydła mięsnego zamiast wzrosnąć zmalały, ponieważ wskutek kryzysu mlecznego w skupie pojawiło się wiele buhajów mlecznych. Wpłynęło to również na pogorszenie się sytuacji na rynku wołowiny.

Protest francuskich producentów wołowiny, jak informuje TVP 1, odbył się już przez hipermarketami. Związki rolnicze zapowiadają także, że są gotowe przyjechać na dużą demonstrację do Paryża.

Zobacz nas w Google News

odbudowa sektora świń, trzoda chlewna, ASF, Stefan Krajewski, MRiRW, bioasekuracja, hodowla świń, producenci trzody chlewnej, lochy, eksport wieprzowiny
Hodowla

Odbudowa sektora świń. Minister zapowiada nowe wsparcie

raport Carlo Fidanza, Parlament Europejski, trzoda chlewna, ASF, bioasekuracja, WPR, Wspólna Polityka Rolna, hodowla świń, wieprzowina, Unia Europejska, rolnictwo, dobrostan zwierząt
Hodowla

Raport Carlo Fidanza: silniejsze wsparcie dla hodowców świń

Aktualności

Zderzenie ciągnika z ciężarówką. Traktorzysta zmarł w szpitalu