Cena w skupie bydła ustabilizowała się

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
03-06-2024,9:10 Aktualizacja: 05-06-2024,12:33
A A A
Notowania bydła ogółem w czwartym tygodniu maja wzrosły o 0,1%. Ta kategoria bydła była jednak o 4% tańsza niż w tym samym okresie ubiegłego roku. 
 
Ceny bydła ogółem w dniach od 20 do 26 maja ponownie wzrosły. Dostawcy otrzymywali cenę na poziomie 9,99 zł za kg wagi żywej. Była ona o 1 gr za kg wyższa niż przed tygodniem oraz o 1% niż przed miesiącem, a także o 4% niższa niż przed rokiem.  
 
Według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW, dostawcy za bydło w kategorii wiekowej 8-12 miesięcy uzyskiwali średnio 9,29 zł za kg. Było to o 5,7% taniej niż przed tygodniem. Notowania te były jednocześnie o 7% niższe niż przed miesiącem, a także o niemal 14% niż przed rokiem.
 
krowy mięsne, krowy mamki, buhaj hodowlany, jałówki, bydło mięsne, zboże, wołowina, Ukraina, Rosja, hodowcy bydła

Zakup zwierząt hodowlanych będzie finansowany w ramach KPS?

Zakup zwierząt hodowlanych powinien być finansowany w ramach KPS. Apelują o to hodowcy i producenci bydła mięsnego oraz przedstawiciele sektora hodowlanego. Obecna sytuacja na rynku zbóż spowodowana agresją Rosji na Ukrainę i związane z tym...
Dostawcy za byki w kategorii wiekowej 12-24 miesiące uzyskiwali średnio 10,85 zł za kg. Cena ta była o 0,3% wyższa niż przed tygodniem i o 0,8% niż przed miesiącem. Byki te były jednocześnie o 1,2% tańsze niż przed rokiem. 
 
W kategorii byków w wieku powyżej 24 miesięcy cena w ciągu tygodnia wzrosły o 0,4% do wartości 10,64 zł za kg. Była ona o 0,1% niższa niż przed miesiącem oraz o niemal 2% niż przed rokiem. 
 
Producenci za krowy uzyskiwali średnio 8,29 zł za kg, czyli o 0,2% mniej niż przed tygodniem. Cena ta była jednocześnie o 0,5% wyższa niż przed miesiącem, a także o 3,4% niższa niż przed rokiem. 
 
Jałówki powyżej 12 miesięcy skupowano średnio po 10,45 zł za kg wagi żywej. Były one o 0,2% tańsze niż przed tygodniem. Jednocześnie cena jałówek była taka sama jak przed miesiącem oraz o 7% niż przed rokiem. 
 
W czwartym tygodniu maja sieci handlowe sprzedawały mięso wołowe bez kości średnio po 34,58 zł za kg, a mięso wołowe mielone po 22,20 zł za kg. 
 

Więcej informacji na temat hodowli bydła oraz produkcji mleka znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Bydło"  ZAPRENUMERUJ

Książki warte polecenia: Sygnały racic|Rozród - Praktyczny przewodnik zarządzania rozrodem (Cow Signals) 
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2024

Hoduj z głową świnie:

-Przednówek w chlewni

-Tucz świń w cyklu otwartym. Żywienie

-Stres cieplny a rozród loch

-Środki do walki z muchami

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2024

Hoduj z głową bydło:

-Dobra siara to podstawa

-Stres cieplny - rozród, żywienie, cielęta

-Kwasica żwacza w świetle najnowszych doniesień

-Metody diagnozowania ciąży

 

PRENUMERATA