Brazylia chce wyprzedzić USA

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: r.leroch hoduj@apra.pl
21-08-2015,16:30 Aktualizacja: 15-12-2015,10:13
A A A

Wołowina z Bazylii ma zdominować rynek światowy za 5 lat. Tak uważa tamtejszy związek eksporterów mięsa (Abiec), który podał, że w 2020 roku brazylijska wołowina będzie na rynku zajmować więcej miejsca niż wołowina ze Stanów Zjednoczonych albo z Australii.  Do tak optymistycznej prognozy skłoniły "Abiec" lipcowe wyniki eksportu. 

Ożywienie eksportu brazylijskiej wołowiny na rynku chińskim, które nastąpiło w lipcu, pozwala ekspertom z organizacji "Abiec" stawiać optymistyczne prognozy. Rolę lidera, zdaniem "Abiec" nie obejmie Australia, ponieważ ma trudności z gospodarką wodną, a w USA hodowcy coraz częściej rezygnują z hodowli w systemie pastwiskowym.

Od 2007 roku największym rynkiem dla brazylijskiej wołowiny były kraje Unii Europejskiej, w latach 2002-2012 znaczącym kupcem zaczęła stawać się Rosja, zaś obecnie dominują Chiny. Od końca czerwca i przez lipiec (przez 45 dni), Brazylia wyeksportowała do Chin 15 tys. ton wołowiny - jak podaje "Abiec" i podkreśla, że ten trend wzrostu ma się utrzymać.  Prognozuje też, że zarobki z eksportu wołowiny mają w tym roku wzrosnąć o 20%. W Brazylii przemysł związany z wołowiną daje 7 mln miejsc pracy.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2021

Hoduj z głową świnie:

-Posłuchaj, co mają do powiedzenia

-Kształtowanie odporności poprzez żywienie

-Lepszy dobrostan to krótszy tucz

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2021

Hoduj z głową bydło:

-Mleko będzie drożeć?

-Energia z mleka i słońca

-Dobry GPS z żyta, czyli jaki?

-Kiszonki w żywieniu cieląt

-Jak zadbać o rozród krów?

PRENUMERATA