Copy LinkXFacebookShare

Ćwierć miliona rolników dostało już dopłaty bezpośrednie

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przekazała od 1 do 30 grudnia na konta bankowe blisko 252 tysięcy rolników 256 milionów złotych.

1 grudnia ARiMR tradycyjnie rozpoczęła wypłatę płatności bezpośrednich. Wiosną wnioski o ich przyznanie za 2015 rok złożyło do ARiMR 1,35 mln rolników, a do wydania na ten cel jest ponad 14,49 mld zł. Pieniądze trafią do gospodarzy najpóźniej do 30 czerwca 2016 roku.

W tym roku, w związku ze stratami poniesionymi przez rolników z powodu suszy, ARiMR po raz pierwszy wypłaciła zaliczki na poczet płatności bezpośrednich. Przekazywanie środków trwało od 16 października do 30 listopada. Około 80 proc. gospodarzy otrzymało blisko 2,7 mld zł.

16 października agencja rozpoczęła ponadto realizację tegorocznych płatności ONW oraz płatności rolnośrodowiskowych. Na razie – informuje na swojej stronie internetowej ARiMR –  dopłaty ONW w wysokości 439 mln zł otrzymało ok. 362 tys. rolników, a ponad 160 mln zł w ramach płatności rolnośrodowiskowych trafiło na konta ok. 23 tys. osób.

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Policjanci rozpoczęli kontrole rolników. „Nie będzie taryfy ulgowej”

Aktualności

Straszna śmierć traktorzysty. Zginął po wywróceniu się ciągnika

stres cieplny u świń, trzoda chlewna, hodowla świń, rozród świń, laktacja loch, zdrowie jelit, żywienie świń, dobrostan zwierząt
Hodowla

Stres cieplny u świń obniża wyniki produkcyjne