Zwrot części kosztów ubezpieczenia zwierząt. Wkrótce nabór wniosków

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
29-12-2023,12:25 Aktualizacja: 29-12-2023,12:30
A A A

Od 18 stycznia 2024 r. producenci rolni, którzy ubezpieczyli drób, bydło lub świnie od ryzyka wystąpienia szkód spowodowanych salmonellą, będą mogli składać wnioski o dofinansowanie - informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR).

Wsparcie to realizowane jest w ramach działania „Zarządzanie ryzykiem” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Pomoc będzie mogła zostać przyznana hodowcom drobiu, bydła i świń, którzy ubezpieczyli zwierzęta od ryzyka zachorowania na salmonellozę. Ubiegający się o przyznanie wsparcia muszą m.in. posiadać prawo do dysponowania nieruchomością, na terenie której prowadzona jest działalność rolnicza, a dołączona do wniosku o dofinansowanie umowa ubezpieczenia lub polisa powinna obejmować co najmniej: 1000 sztuk rzeźnych kurcząt, gęsi, indyków i drobiu nieśnego, 14 sztuk świń lub 4 sztuki bydła” - wskazuje w komunikacie ARiMR.

arimr, agencja, nabór, wnioski, harmonogram

Kiedy i o co można się ubiegać w ramach PS WPR? ARiMR przekazała harmonogram naborów na 2024 r.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) opublikowała harmonogram naborów wniosków o przyznanie pomocy gospodarzom w 2024 r. „Publikujemy harmonogram naborów wniosków o przyznanie pomocy w 2024 r....

Jak w nim podkreśla, wsparcie przyznawane będzie w wysokości 70 proc. dopłaty do zapłaconej składki, pod warunkiem, że z umowy lub polisy wynika, iż wypłata odszkodowania nastąpi w przypadku wystąpienia szkód, które wyniosą ponad 20 proc. wartości zwierząt. Istotne jest również to, że okres objęty ubezpieczeniem nie może rozpoczynać się przed 1 kwietnia 2022 r., a starającemu się o dofinansowanie nie przyznano innych dopłat do ubezpieczenia.

„Już czwarty nabór w ramach tego działania z PROW 2014-2020 potrwa od 18 stycznia do 15 marca 2024 r. Wnioski w tym terminie przyjmują biura powiatowe ARiMR. Dokumenty będzie można złożyć osobiście w placówce, nadać rejestrowaną przesyłką pocztową lub za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ARiMR (PUE)” – wylicza możliwości Agencja.

Więcej informacji o tej formie wsparcia można znaleźć tutaj.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu