Zostały ostatnie godziny na złożenie wniosku

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
24-06-2020,8:05 Aktualizacja: 24-06-2020,8:40
A A A

25 czerwca upływa termin naboru wniosków o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany za 2020 rok - przypomniała ARiMR.

O dopłaty mogą się ubiegać rolnicy, którzy zużywają do siewu lub sadzenia materiał siewny kategorii elitarny lub kwalifikowany i posiadają działki rolne, na których uprawia się gatunki roślin objęte dopłatami o łącznej powierzchni nie mniejszej niż 1 ha.

Premia dla młodych rolników, arimr, prow 2014-2020, wsparcie dla rolnictwa

Premie czekają na młodych rolników

O 150 tys. zł premii mogą ubiegać się młodzi rolnicy na rozpoczęcie samodzielnego gospodarowania. Wnioski przyjmują do 1 sierpnia regionalne oddziały Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. O pieniądze może starać się osoba, która...

Dofinansowanie można uzyskać do zbóż: jęczmienia, owsa (nagiego, szorstkiego, zwyczajnego), pszenicy (twardej, zwyczajnej), pszenżyta, żyta; roślin strączkowych: bobiku, grochu siewnego, łubinu (białego, wąskolistnego, żółtego), soi, wyki siewnej oraz do ziemniaków.

Limit pomocy dla jednego producenta rolnego wynosi 20 tys. euro w ciągu trzech lat podatkowych, przy czym, jeśli jest powiązany osobowo lub kapitałowo z innym podmiotem, to limit ten dotyczy "jednego przedsiębiorstwa".

Wnioski przyjmują biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Można je także przekazać za pośrednictwem platformy ePUAP, przesłać na elektroniczną skrzynkę podawczą lub wysłać rejestrowaną przesyłką pocztową

Do 23 czerwca w ARiMR zarejestrowano ponad 29 tys. wniosków o dopłaty do zużytego materiału siewnego.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement