Wzrośnie wysokość wielu ulg i zwolnień od podatku

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mateusz Roszak PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
10-12-2017,9:10 Aktualizacja: 10-12-2017,9:21
A A A

Podwyższona zostanie po raz pierwszy od 15 lat wysokość ponad 20 ulg i zwolnień od podatku - zapowiedział desygnowany na premiera Mateusz Morawiecki, pytany o podniesienie wysokości świadczeń dla osób niepełnosprawnych.

Polityk poinformował, że całkowicie zwolnione zostaną z PIT-u stypendia stażowe finansowane przez uczelnie, świadczenia na rzecz emerytów przez ich byłego pracodawcę.

kwota wolna od podatku, podatki, uszczelnienie systemu podatku dochodowego

Rząd za podniesieniem kwoty wolnej od podatku

Rada Ministrów opowiedziała się za podniesieniem kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł oraz limitu ulgi podatkowej dla twórców. Większość przyjętych zmian dotyczy jednak CIT, ich celem jest uszczelnienie systemu....

Ponadto - jak dodał - potrojone będzie zwolnienie dopłat pracodawcy na wysłanie dziecka do żłobka i przedszkola, podwojone zostanie zwolnienie z dopłat pracodawcy do kolonii dla dzieci, rozszerzone zostaną też ulgi rehabilitacyjne, w tym ulga na samochód dla wszystkich niepełnosprawnych, nie tylko 1 i 2 grupy inwalidzkiej.

Morawiecki zaznaczył, że w formie ulg zostaną także ujęte wszystkie dojazdy osób niepełnosprawnych, nie tylko te do lekarzy, oraz utrzymanie psów asystujących dla wszystkich niepełnosprawnych.

- Szereg tego typu ulg i dodatków my właśnie teraz wdrażamy jako część naszego wielkiego programu społecznego, programu PiS - mówił przyszły premier.

- Polityka społeczna jest i pozostanie najważniejszą częścią naszej polityki, po to w ogóle działamy, dla ludzi, dla rodzin - dodał.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu