Wypłata zaliczek ruszy w najwcześniejszym możliwym terminie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Anna Wysoczańska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
26-09-2021,8:00 Aktualizacja: 25-09-2021,19:46
A A A

18 października ARiMR rozpocznie wypłacanie zaliczek na poczet płatności bezpośrednich i niektórych działań obszarowych PROW - poinformował resort rolnictwa.

Środki będą wypłacane zatem wypłacane w najwcześniejszym możliwym terminie wynikającym z przepisów UE. W wyniku działań podjętych m.in. przez Polskę, Komisja Europejska umożliwiła wypłatę zaliczek za 2021 rok w zwiększonej wysokości.

arimr, PROW 2014-2020, rolniczy handel detaliczny, przetwórstwo rolno-spożywcze

ARiMR przesuwa nabory wniosków

Nabór wniosków dla zakładów przetwórstwa rolno-spożywczego został przesunięty z września na październik, a dla rolników zainteresowanych rolniczym handlem detalicznym (RHD) z października na listopad - informuje...

Maksymalna wysokość zaliczki na poczet płatności bezpośrednich wyniesie 70 proc. wsparcia należnego rolnikowi, z tytułu wszystkich rodzajów płatności bezpośrednich. Płatności zaliczkowe będą wypłacane do powierzchni gruntów/liczby zwierząt/ilości zgłoszonych do płatności i zweryfikowanych przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (po kontrolach administracyjnych i kontrolach na miejscu).

Natomiast maksymalna wysokość zaliczki na poczet płatności Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich wyniesie 85 proc.

Zaliczki PROW będą wypłacane na działania rolno-środowiskowo-klimatyczne, na zalesiania, na rolnictwo ekologiczne, na dopłaty z tytułu gospodarowania w niekorzystnych warunkach (ONW).

Stosowne rozporządzenia dotyczące zaliczek za rok 2021 MRiRW skieruje niebawem do publikacji. Wypłata zaliczek potrwa do końca listopada, a od 1 grudnia rozpocznie się wypłata pozostałej części dopłat bezpośrednich.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt