Tylko 60 rolników złożyło na razie wnioski o wsparcie inwestycji związanych z nawozami. Czas się kończy

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
21-11-2023,13:40 Aktualizacja: 21-11-2023,13:41
A A A

24 listopada to ostatni dzień na ubieganie się o wsparcie realizacji „Inwestycji mających na celu ochronę wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych” – przypomina Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR).

Dofinansowania na takie przedsięwzięcia pochodzą z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Oddziały regionalne i biura powiatowe ARiMR przyjmują do 24 listopada wnioski o wsparcie składane osobiście lub przez osobę upoważnioną. Dokumenty można nadać także w placówce Poczty Polskiej lub za pośrednictwem skrzynki podawczej ePUAP.

Jak podaje Agencja (w komunikacie z 21 listopada), w trwającym naborze o pomoc w wysokości ponad 6,5 mln zł ubiega się 60 rolników. Przypomnijmy, że limit na rolnika i gospodarstwo wynosi 150 tys. zł.

arimr, agencja, nabór, wnioski, wsparcie, pomoc, maszyny, sprzęt, drony

Szybko poszło. Nabór wniosków na Rolnictwo 4.0 zakończony po 3 dniach

Wnioski złożone w ramach naboru dotyczącego dofinansowania przedsięwzięć służących wdrożeniu rozwiązań w zakresie rolnictwa 4.0 opiewały już na takie kwoty, że zdecydowano o zakończeniu ich przyjmowania. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji...

„Taka pomoc przysługuje producentom rolnym, którzy prowadzą chów lub hodowlę zwierząt gospodarskich. Wsparcie nie dotyczy jednak właścicieli ferm drobiu powyżej 40 tys. stanowisk oraz chlewni, w których jest więcej niż 2 tys. stanowisk dla świń o wadze ponad 30 kg lub 750 stanowisk dla macior” – zastrzega ARiMR.

Przypomina ponadto, że dofinansowanie przyznawane jest w formie standardowych stawek jednostkowych (w przypadku realizacji inwestycji polegających na budowie zbiorników do przechowywania nawozów naturalnych płynnych lub płyt do gromadzenia i przechowywania nawozów naturalnych stałych) albo refundacji części kosztów kwalifikowalnych (w pozostałych przypadkach, np. gdy pomoc dotyczy zakupu nowych maszyn i urządzeń do aplikacji nawozów naturalnych płynnych). Wsparcie obejmuje standardowo 50 proc. kosztów kwalifikowanych, natomiast młody rolnik może liczyć na refundację na poziomie 60 proc.

Więcej informacji znajduje się tutaj.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu