Targowiska wypięknieją dzięki unijnym środkom

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
04-12-2017,11:20 Aktualizacja: 04-12-2017,11:45
A A A

Już za niecałe dwa lata mieszkańcy Proszowic i Gdowa codzienne zakupy będą mogli robić na nowoczesnych placach targowych. Będzie to możliwe dzięki wykorzystaniu środków unijnym z PROW 2014-2020.

W całej Małopolsce nowe targowiska powstaną w sumie w 10 gminach. Oprócz wspomnianych swoje obiekty będą mieć również Bukowno, Wietrzychowice, Michałowice, Zakliczyn, Moszczenica, Ochotnica Dolna, Pleśna i Kęty. Samorząd przeznaczył na ten cel 6,8 mln zł - wylicza na swojej stronie internetowej Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie.

targowisko, PROW, pieniądze na inwestycje, Mój rynek, świętokrzyskie

Rolnicy będą mogli sprzedawać swoje produkty na nowych targowiskach

W województwie kujawsko-pomorskim powstaną kolejne miejsca, w których mieszkańcy będą mogli nabyć świeże produkty bezpośrednio od ich lokalnych wytwórców. Kilka dni temu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa...

Dofinansowanie inwestycji w Gdowie i Proszowicach jest możliwe dzięki środkom unijnym pochodzącym z PROW na lata 2014-2020.

Wsparcie dla obu projektów opiewa na łączną kwotę ponad 1,4 mln zł, z czego gmina Proszowice otrzymała dotację w wysokości ponad 962 tys. zł, a Gdów prawie 467 tys. zł.

Na ręce Grzegorza Cichego, burmistrza gminy i miasta Proszowice oraz Zbigniewa Wojasa, wójta gminy Gdów umowy gwarantujące dofinansowanie przekazał wicemarszałek Wojciech Kozak.

- Poprzednia perspektywa pokazała, że realizacja projektów związanych z przebudową i unowocześnianiem targowisk jest bardzo potrzebna. Każdy z nowych placów został bardzo pozytywnie przyjęty przez lokalne społeczności. Dlatego zdecydowaliśmy się kontynuować te ważne dla mieszkańców i producentów przedsięwzięcie - mówił samorządowiec podsumowując efekty dotychczasowych inwestycji.

targowisko, pieniądze, sprzedaż płodów rolnych, PROW, przebudowa targowiska

Kolejne gminy z unijnym dofinansowaniem na targowiska

16 wielkopolskich gmin otrzyma unijne dofinansowanie na budowę lub modernizację targowisk. Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał na ten cel ponad 11,5 mln zł. W piątek w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w...

W poprzedniej perspektywie udało się zmodernizować aż 23 małopolskie targowiska, na które w ramach środków z PROW 2007-2013 samorząd województwa przeznaczył w ramach dofinansowania ponad 16 mln zł.

Teraz zgodnie z planem na wszystkich placach znajdą się też specjalne punkty dla handlujących drobnym inwentarzem, m.in. kurami, królikami, gołębiami, a nawet kucykami i końmi. Rolnicy na zadaszonych straganach będą ponadto oferować ekologiczne produkty m.in. świeże warzywa i owoce, jak również zioła, przetwory czy grzyby.

Place nie tylko będą zadaszone i oświetlone. Na miejscu powstaną bowiem również sanitariaty dla sprzedawców oraz publiczne toalety. Zostaną też wykonane prace związane z instalacją wodociągową, kanalizacyjną, deszczową, a w niektórych przypadkach również centralnego ogrzewania.

W niektórych gminach zaplanowano też montaż odnawialnych źródeł energii m.in. paneli słonecznych czy solarnych lamp ulicznych. W pobliżu każdego targowiska przewiduje się też budowę parkingów na kilkadziesiąt samochodów.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
KONGRES EKMA 2021