Szydło: zrobimy wszystko, żeby wyrównać dopłaty

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
08-09-2017,7:30 Aktualizacja: 08-09-2017,7:50
A A A

Zrobimy wszystko, by w kolejnej perspektywie budżetowej UE dopłaty dla polskich rolników były na takim poziomie, jak w krajach tzw. starej Unii - zadeklarowała w czwartek premier Beata Szydło.

Szefowa rządu była pytana w radiu RMF FM o to, kiedy PiS zrealizuje zapowiedz wyrównania dopłat dla polskich rolników z tymi, jakie obowiązują w krajach tzw. starej Unii.

Szydło oświadczyła, że zarówno ona, jak i ministrowie jej rządu, "krok po kroku" realizują program Prawa i Sprawiedliwości. Podkreśliła, że polityka rolna, jest jednym z głównych priorytetów jej gabinetu.

dopłaty, wnioski o dopłaty przez internet, ARiMR, pieniądze, internet

Wnioski o dopłaty tylko przez internet?

Czy polscy rolnicy są już gotowi do składania tylko i wyłącznie przez internet wniosków o unijne dopłaty? Rada Powiatowa Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego w Sieradzu przekonuje, że absolutnie nie. Jej wystąpienie,...
- Myślę, że dyskusja nad przygotowaniem nowych ram finansowych UE, która się zaczyna (...) będzie dyskusją, która pokaże obszary, które powinny być rzeczywiście potraktowane w sposób szczególny - oceniła premier.

- Jesteśmy w stanie nawet zgodzić się na to, żeby składki do UE były wyższe, ale by priorytetowe dla Polski rolnictwo, miało finansowanie na poziomie, który pozwoli funkcjonować na równym poziomie tym, którzy są w tzw. starej i nowej Unii - mówiła.

Podkreśliła, że rząd "zrobi wszystko", by osiągnąć ten cel już w kolejnej perspektywie budżetowej UE.

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

28.05.2021 - 31.08.2021 pomoc dla pszczelarzy zobacz więcej

31.07.2021 - termin płatności składki KRUS za III kwartał

do 2.08.2021 - termin składania wniosków do ARiMR o "Wsparcie na zalesienie i tworzenie terenów zielonych"

21.06 - 19.08.2021 - termin składania wniosków o wsparcie finansowe na "Modernizacja gospodarstw rolnych"