Stypendia pomostowe czekają na studentów z małych miejscowości

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: KOWR (em) | redakcja@agropolska.pl
11-04-2018,10:25 Aktualizacja: 11-04-2018,10:38
A A A

Zdolni maturzyści pochodzący z małych miejscowości i niezamożnych rodzin, którzy w roku akademickim 2018/2019 rozpoczną studia dzienne na pierwszym roku, mogą uzyskać stypendia w wysokości 500 zł miesięcznie.  

Rusza XVII edycja Programu Stypendiów Pomostowych dla studentów I roku. Program jest realizowany przy udziale Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, następcy Agencji Nieruchomości Rolnych.

UWM, edukacja, nauka, Olsztyn, stypendia, pieniądze, studia, stypendia ministra

Najzdolniejsi naukowcy ze stypendiami

W gronie 209 najzdolniejszych polskich młodych naukowców nagrodzonych stypendiami przyznawanymi przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego znalazły się trzy osoby z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Stypendia ministra w...

- Program Stypendiów Pomostowych istnieje od 2002 roku. W ciągu 16 lat ponad 15.500 młodych, zdolnych ludzi mogło rozpocząć studia korzystając ze wsparcia - powiedziała Zofia Sapijaszka, prezes Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości, zarządzającej programem.

O stypendia mogą ubiegać się maturzyści, którzy zostali przyjęci na I rok dziennych studiów w uczelniach publicznych, osiągnęli bardzo dobre wyniki z egzaminu maturalnego, pochodzą z niezamożnych rodzin, mieszkają na wsi lub w miastach do 20 tys. mieszkańców.

Muszą ponadto spełnić jeden z warunków:

  • pochodzić z rodziny byłego pracownika Państwowych Przedsiębiorstw Gospodarki Rolnej
  • być finalistami olimpiad przedmiotowych w szkole ponadgimnazjalnej
  • pochodzić z rodziny wielodzietnej albo być wychowankami rodziny zastępczej lub państwowego domu dziecka
  • mieć rekomendację lokalnej NGO

stypendia pomostowe, anr, agencja nieruchomości rolnych, Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości

1100 studentów i doktorantów dostało stypendia

W Warszawie odbyła się inauguracja XV edycji Programu Stypendiów Pomostowych. W roku akademickim 2016/2017 wsparcie otrzyma ponad 1100 studentów i doktorantów, w tym 700 pochodzących z niezamożnych rodzin z małych miejscowości,...

- Stypendium bardzo wpłynęło na komfort studiowania. Kwota jest dobrana tak, aby opłacić mieszkanie i nie martwić się o pieniądze, dzięki temu można poświęcić się całkowicie nauce i aktywności społecznej - przekonuje Tomasz Przerywacz, który był stypendystą.

Program Stypendiów Pomostowych to jeden z największych pozarządowych takich programów w Polsce. W ogłoszonej właśnie XVII edycji około 1000 studentów i doktorantów otrzyma stypendia i możliwość udziału w warsztatach i stażach, w tym kilkuset otrzyma stypendia na I rok studiów.

Rekrutacja do programu przebiegać będzie on-line na stronie www.stypendia-pomostowe.pl Aplikacja do składania wniosków aktywna będzie do godziny 16 od 2 lipca do 17 sierpnia.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement