Strażacy z OSP będą lepiej chronieni

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
09-04-2020,18:10 Aktualizacja: 09-04-2020,18:14
A A A

Samorząd Mazowsza podjął w czwartek decyzję o przekazaniu 8 mln zł na zakup odpowiednich środków ochronnych dla druhów z ochotniczych straży pożarnych, którzy codziennie wspierają służby medyczne i porządkowe w walce z epidemią.

- Strażacy-ochotnicy dzięki świetnemu przeszkoleniu w zakresie ratownictwa pełnią nieocenioną rolę w walce z koronawirusem - podkreślił marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Jak zaznaczył, druhowie z ochotniczych straży pożarnych pomagają służbom medycznym, policji ale także zwykłym ludziom chociażby w zrobieniu zakupów.

OSP Rzeczpospolitej, ochotnicza straż pożarna, miejsca kwarantanny

Remizy OSP na miejsca kwarantanny? Związek się sprzeciwia

Czy remizy jednostek ochotniczej straży pożarnej powinny być wykorzystywane jako miejsca do odbywania kwarantanny? Związek OSP Rzeczpospolitej apeluje, by nie podejmować działań, które mogą sparaliżować pracę ratowników....

- Niestety, bardzo często brakuje im środków ochrony osobistej - maseczek, rękawiczek czy środków dezynfekujących - zauważył marszałek. - Dlatego właśnie na ten cel przeznaczamy nasze środki. Tu chodzi nie tylko o bezpieczeństwo ich samych, ale i osób, którym pomagają - dodał.

Rzeczniczka urzędu marszałkowskiego województwa mazowieckiego Marta Milewska zaznaczyła, że od początku pojawienia się epidemii koronawirusa jednostki OSP biorą udział w zapobieganiu, przeciwdziałaniu i zwalczaniu COVID-19.

Jak wyjaśniła, dzięki 8 mln zł z budżetu Mazowsza już niebawem do mazowieckich jednostek OSP trafi: 81 300 sztuk maseczek jednorazowych; 8 130 sztuk kombinezonów ochronnych; 216 800 par rękawic jednorazowych; 2 168 kompletów ubrań specjalnych - (ubranie specjalne lekkie oraz hełm lekki z przyłbicą i goglami); 10 840 sztuk worków na odpady (120 litrów) oraz 5 420 litrów płynu do dezynfekcji.

Urząd marszałkowski podkreślił, że zakupione środki będą zgodne z obowiązującymi normami oraz będą posiadać wszelkie wymagane przepisami certyfikaty i atesty, a ich zakup pozwoli na odpowiednie zabezpieczenie zdrowia i życia strażaków biorących czynny udział w zwalczaniu COVID-19.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt