Są pieniądze na odnowę wsi i miasteczek

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
23-11-2020,13:05 Aktualizacja: 23-11-2020,13:09
A A A

Ruszył nabór wniosków o wsparcie budowy m.in. placów zabaw, alejek spacerowych i siłowni zewnętrznych w woj. kujawsko-pomorskim. Dofinansowanie możliwe jest dzięki zarządzanym przez marszałka środkom PROW.

- W Kujawsko-Pomorskiem od lat wspieramy działania mające na celu ożywienie ogólnodostępnej przestrzeni publicznej. Środki Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich to komplementarne wsparcie wobec funduszy, którymi dysponujemy w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego - mówi marszałek Piotr Całbecki w serwisie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu.

konkurs Rolnik Pomorza i Kujaw, filharmonia pomorska w bydgoszczy, jan krzysztof ardanowski

Najlepsi rolnicy z Pomorza i Kujaw odebrali nagrody

Właściciele 10 gospodarstw - laureaci 17. konkursu "Rolnik Pomorza i Kujaw", w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy odebrali nagrody, dyplomy i pamiątkowe statuetki przedstawiające kłosy zbóż. - Dobre prowadzenie gospodarstwa nie...

- Projekty, które beneficjenci realizują w oparciu o wsparcie, odmieniają oblicze naszych miasteczek i wsi. Są szansą szczególnie dla tych miejscowości, które nie posiadają jeszcze infrastruktury rekreacyjnej lub sportowej - dodaje samorządowiec.

O wsparcie przedsięwzięć z zakresu kształtowania przestrzeni publicznej mogą ubiegać się samorządy gmin wiejskich, a także gmin miejsko-wiejskich i miejskich liczących poniżej 5 tysięcy mieszkańców.

Pomoc można wykorzystać m.in. na budowę altan wypoczynkowych i małej architektury służącej rekreacji na świeżym powietrzu, tworzenie siłowni zewnętrznych, miejsc do gry w piłkę, minigolfa i ogólnodostępnych placów zabaw.

Wsparcie umożliwi również zagospodarowanie terenów zielonych, rewitalizację parków, tworzenie ścieżek dydaktycznych, alejek spacerowych oraz odnowienie placów wokół świetlic, domów kultury i miejsc służących integracji społecznej.

Halina Szymańska, ARiMR, prow 2014-2020, wsparcie dla rolników, nabory wniosków dla rolników

ARiMR uruchamia cztery nowe nabory wniosków dla rolników

Uruchamiamy cztery nowe nabory wniosków dla rolników, którzy m.in. chcą przeciwdziałać skutkom suszy i zaopatrzyć gospodarstwa w urządzenia nawadniające - poinformowała w piątek ARiMR. Jak wskazała Halina Szymańska, prezes...

W puli PROW w nowym naborze jest 10,5 miliona złotych. Maksymalna wartość wsparcia dla samorządu to pół miliona złotych. Pomoc przyznawana będzie w wysokości do 63,63 proc. kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia.

Wnioski o dofinansowanie można składać do 15 stycznia 2021 roku.

Do tej pory środki PROW przeznaczone na zadania z zakresu kształtowania przestrzeni publicznej na obszarach wiejskich i w niewielkich miastach woj. kujawsko-pomorskiego umożliwiły realizację 18 projektów.

Wsparcie pozwoliło m.in. na rewitalizację parku miejskiego w Dobrzyniu nad Wisłą (pow. lipnowski), montaż siłowni zewnętrznej w Choceniu (pow. włocławski), zagospodarowanie terenu przy świetlicy wiejskiej w Sitnie (pow. golubsko-dobrzyński) i utworzenie miasteczka rowerowego ze strefą rekreacyjną dla seniorów w Chełmży (pow. toruński).
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY