Są pieniądze dla grup rybackich i spółek wodnych

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
06-02-2017,14:15 Aktualizacja: 06-02-2017,15:13
A A A

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego rozdzielił 1,5 mln zł dofinansowania wśród tamtejszych rybackich lokalnych grup działania. Ruszył też konkurs dotacji dla spółek wodnych z regionu.

Pula wynosi 300 tys. zł i zostanie przeznaczona na bieżące utrzymanie urządzeń melioracji wodnych. Spółki mogą otrzymać pomoc m.in. na wykaszanie, wygrabianie porostów ze skarp i dna rowów, karczowanie lub wycięcie drzew i krzewów ze skarp i dna rowów, czy odmulenie rowów oraz czyszczenie i naprawę budowli na rowach.

bydło, złodzieje bydła, pomorze zachodnie, rasa Charolaise, rasa limousine

Złodzieje bydła w rękach policji. Hodowcy mogą odetchnąć

Zachodniopomorska policja namierzyła i zatrzymała złodziei bydła. Ich łupem padło 40 sztuk wartych setki tysięcy złotych. Hodowcy z tego regionu mogą zatem odetchnąć. Pomysłodawcami procederu byli dwaj bracia ze Świdwina w wieku 34 i 36 lat -...

Dzięki porozumieniu pomiędzy Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego i Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, wybrane do dofinansowania spółki mogą dodatkowo pozyskać także wsparcie ze strony funduszu w wysokości do 50 proc. kosztów zadania.

Warunki, jakie musi spełnić spółka wodna, aby ubiegać się o dotacje, to m.in.: rejestracja w Katastrze wodnym oraz odpowiedni wskaźnik ściągalności składek za 2016 rok (minimum 60 proc. dla spółek, które uzyskały dotację z budżetu województwa przed rokiem 2017 i 30 proc. dla spółek powstałych przed 2017 r., które ubiegają się o dotację z budżetu po raz pierwszy). Wnioski o wsparcie można składać do 15 marca.

Z dofinansowania cieszy się już z kolei pięć zachodniopomorskich rybackich lokalnych grup działania. W ramach unijnego Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze na lata 2014-2020" przydzielono im 1,5 mln zł na koszty administracyjne (bieżące funkcjonowanie, zwiększenie zatrudnienia czy podnoszenie kwalifikacji członków).
ptasia grypa, darłowo, pomorze zachodnie, mewa

Ptasia grypa wróciła na Pomorze Zachodnie. Padłe mewy były chore

Wirusa ptasiej grypy potwierdzono u padłych trzech mew w Darłowie. To drugi przypadek choroby u dzikich ptaków na Pomorzu Zachodnim. Osiem ognisk stwierdzono ponadto w gospodarstwach na terenie trzech województw. Pierwszy przypadek...

Do Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Rybackiej "Zalew Szczeciński" (liczy ponad 200 członków i funkcjonuje na terenie 4 gmin położonych nad Zalewem Szczecińskim: Świnoujście, Międzyzdroje, Wolin, Stepnica) trafi ponad 235 tys. zł.

Stowarzyszenie Mieleńskiej Lokalnej Grupy Rybackiej (gminy Będzino, Białogard, Biesiekierz, Dygowo, Mielno, Tychowo oraz miasta i gminy: Karlino, Połczyn Zdrój) otrzyma prawie 430 tys. zł.

Wsparcie dla Stowarzyszenia Rybackiej Lokalnej Grupy Działania "Morze i Parsęta" (Kołobrzeg, Gościno, Ustronie Morskie, Rymań i Siemyśl) to niemal 280 tys. zł.

Stowarzyszenie Rybackiej Lokalnej Grupy Działania Pomorza Zachodniego (gminy Brojce, Dziwnów, Golczewo, Karnice, Płoty, Rewal, Świerzno i Trzebiatów) otrzyma ponad 227 tys. zł. Z kolei Darłowska Lokalna Grupa Rybacka w dorzeczu Wieprzy, Grabowej i Unieści (gminy Darłowo, Malechowo, Sławno, Sianów i Polanów) dostanie 467 tys. zł.

- Są to środki przeznaczone na funkcjonowanie Lokalnych Grup Rybackich. Czekamy na przydzielenie już tych właściwych środków. Tak, żeby można było ogłaszać konkursy i żeby beneficjenci mogli składać wnioski o dofinansowania - mówił podczas podpisywania umów Grzegorz Jóźwiak, prezes Lokalnej Grupy Rybackiej Pomorza Zachodniego.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu