Rolnicy starają się o 25 milionów zł na inwestycje w obiekty i sprzęt do nawozów

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
22-03-2024,15:35 Aktualizacja: 22-03-2024,16:35
A A A

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) podsumowała wstępnie nabór wniosków o pieniądze na „Inwestycje mające na celu ochronę wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych”.

Placówki ARiMR wnioski o pomoc finansową na tego rodzaju przedsięwzięcia przyjmowały od zainteresowanych rolników od 20 lutego do 20 marca br.

Dokumenty można było dostarczyć osobiście lub przez osobę upoważnioną, nadać za pośrednictwem skrzynki podawczej ePUAP lub w oddziale Poczty Polskiej.

resort rolnictwa, dofinansowanie, dotacja, rozrzutnik

Będą dofinansowania na zakup rozrzutników obornika i innych maszyn do nawozów. Wiemy kiedy nabór wniosków

Będzie możliwość pozyskania dotacji na zakup rozrzutników obornika oraz innych maszyn do stosowania nawozów naturalnych i mineralnych. Ministerstwo rolnictwa wskazało, kiedy będą przyjmowane wnioski i z jakiego źródła ma...

Dotychczas zarejestrowano 264 wnioski na kwotę ponad 25,4 mln zł. W związku z tym, że korespondencja listowna wciąż może docierać, dane dotyczące naboru nie są ostateczne” – zastrzegła ARiMR.

Jak przypomniała, limit tego rodzaju pomocy na jednego rolnika i jedno gospodarstwo w całym okresie realizacji PROW 2014-2020 wynosi 150 tys. zł.

Poziom dofinasowania to standardowo 50 proc. kosztów kwalifikowanych, a w przypadku inwestycji realizowanej przez tzw. młodego rolnika - 60 proc.

„Otrzymane wsparcie można przeznaczyć m.in. na budowę, przebudowę lub zakup zarówno zbiorników do przechowywania nawozów naturalnych płynnych, jak i płyt do gromadzenia nawozów naturalnych stałych, a w przypadku młodych rolników także zbiorników lub płyt do przechowywania kiszonek. Dofinansowaniu podlega również zakup nowych maszyn i urządzeń do aplikacji nawozów naturalnych płynnych” – czytamy w komunikacie Agencji.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu