Rolnicy robią błędy we wnioskach. Banki odsyłają pieniądze agencji

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Anna Wysoczańska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
31-10-2018,13:40 Aktualizacja: 31-10-2018,13:45
A A A

Rolnicy wciąż błędnie podają numery kont bankowych do zaliczek z tytułu dopłat bezpośrednich. W ciągu 10 dni wypłat ARiMR otrzymała zwroty zaliczek przekazanych na konta 2 tys. rolników - poinformował Paweł Mucha, rzecznik agencji.

Zamknięcie przez gospodarza rachunku lub przekazania Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa błędnej nazwy - to główna przyczyna zwrotów bankowych ( 97 proc.) do ARiMR. Do poniedziałku, czyli po 10 dniach wypłat zaliczek, agencja odnotowała zwroty na blisko 4 mln zł.

zaliczki na poczet dopłt bezpośrednich, dopłaty bezpośrednie, paweł mucha, arimr, wsparcie dla rolnictwa, pomoc suszowa

Połowa rolników otrzymała zaliczki na poczet dopłat bezpośrednich

Blisko 650 tys. rolników otrzymało już zaliczki z tytułu płatności bezpośrednich za 2018 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaciła gospodarzom 2,27 mld zł. W 2018 r. wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich złożyło...

ARiMR przed rozpoczęciem wypłat zwracała uwagę gospodarzom na potrzebę aktualizacji danych kont, by nie było właśnie takich sytuacji. - Apelujemy do rolników, żeby sprawdzili czy dostarczyli do agencji aktualny i prawidłowy numer rachunku bankowego, bez tego nie otrzymają dopłaty - podkreślił rzecznik.

Do 30 października ARiMR przekazała zaliczki z tytułu dopłat bezpośrednich za 2018 rok ponad 800.000 rolników. Tylko we wtorek na konta gospodarzy trafiło ponad 0,5 mld zł - łącznie przelano ponad 3,3 mld zł. W pierwszej kolejności zaliczki otrzymują poszkodowani przez suszę i ASF.

W 2018 r. wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich złożyło ponad 1,335 mln rolników. Zaliczki będą wypłacane do końca listopada. Agencja przeznaczy na to ponad 10 mld zł. Pozostała część dopłat bezpośrednich zostanie przekazana od 1 grudnia do końca czerwca. Pula dopłat bezpośrednich za 2018 r. wynosi 14,8 mld zł.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Wtorek, 20 listopada Godz:
Imieniny: Anatola, Sądzimira