Resort rozmawia z bankowcami o dopłatach do kredytów dla rolników

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
21-07-2021,10:35 Aktualizacja: 21-07-2021,10:39
A A A

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi powołano zespół do wypracowania rozwiązań dotyczących państwowych dopłat do oprocentowania kredytów inwestycyjnych dla rolników.

Sprawa została poruszona podczas lipcowego, wspólnego posiedzenia sejmowych komisji rolnictwa oraz gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Posłowie zajmowali się "Sprawozdaniem z pomocy publicznej udzielonej w sektorze rolnictwa lub rybołówstwa w Rzeczypospolitej Polskiej w2019 r.".

kredytowanie rolnictwa, Ryszard Bartosik, Jan Krzysztof Ardanowski, sejmowa komisja rolnictwa

Rolnictwo musi być wspierane przez kredyty z budżetu państwa

W tym roku, tak jak w poprzednich, rolnictwo wspierane jest kredytami udzielanymi ze środków budżetu państwa. Są to m.in. kredyty inwestycyjne i na zakup ziemi - poinformował Ryszard Bartosik, wiceminister rolnictwa Ryszard Bartosik. Polityk...

- Z danych zawartych w informacji dowiadujemy się, że w roku 2019 dopłaty do oprocentowania kredytów inwestycyjnych czy na wznowienie produkcji rolnej w gospodarstwach rolnych moim zdaniem są niskie. Chciałbym zapytać, czy ministerstwo analizowało sytuację, dlaczego rolnicy nie są zainteresowani tą formą pomocy - dociekał poseł Kazimierz Plocke (KO).

Wiceminister Ryszard Bartosik w odpowiedzi poinformował, że kwestii pomocy w formie dopłat do oprocentowania powołano w resorcie specjalny zespół.

- Rozmawiamy i z bankowcami, i z rolnikami. Rozmowy z bankowcami do łatwych nie należą, ale szukamy rozwiązania sytuacji, żeby z jednej strony umożliwić rolnikom korzystanie z dopłat, a z drugiej strony zachęcić ich do korzystania z nich. Prace trwają - zapewnił polityk.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj