Remizy OSP będą jak nowe. Są pieniądze na remonty

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
17-06-2019,14:40 Aktualizacja: 17-06-2019,14:40
A A A

Aż 32 małopolskim gminom z powiatów limanowskiego, nowosądeckiego, tatrzańskiego, gorlickiego i nowotarskiego przekazano promesy gwarantujące przyznanie dotacji w ramach programu "Małopolskie Remizy 2019".

Od 2009 roku samorząd województwa małopolskiego realizuje program "Małopolskie Remizy".

To właśnie w ramach tego programu gminy otrzymują pomoc finansową na realizację prac budowlano-remontowych w wybranych remizach strażackich.

transport mleka, mleczarka, Raciąż, powiat płoński, osp raciąż

Młody strażak OSP zginął w zderzeniu "mleczarki" z motocyklem

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło w Raciążu (pow. płoński, woj. mazowieckie). W zderzeniu z "mleczarką" zginął 21-letni motocyklista, członek miejscowej jednostki OSP. Wstępne policyjne ustalenia wskazują, że 26-letni...

W tegorocznej edycji do jednostek samorządu terytorialnego w powiatach: gorlickim, limanowskim, nowosądeckim, nowotarskim i tatrzańskim trafiło ponad 1 mln zł.

W ramach konkursu "Małopolskie Remizy 2019" w powiecie gorlickim dotacje na łączną kwotę ponad 96 tys. zł otrzymały jednostki OSP z gmin: Gorlice, Lipinki, Łużna i Uście Gorlickie, do powiatu limanowskiego trafiło ponad 229,7 tys. zł dla strażaków z gmin: Dobra, Jodłownik, Kamienica, Limanowa, Łukowica, Mszana Dolna i Tymbark, zaś w powiecie nowosądeckim wsparcie finansowe w wysokości ponad 284 tys. zł pozwoli na realizację prac przy remizach zlokalizowanych w gminach: Chełmiec, Grybów, Kamionka Wielka, Korzenna, Krynica Zdrój, Łącko, Podegrodzie oraz w miastach Nowy Sącz i Piwniczna Zdrój.

gorlice, podpalacze z osp, pożary w gospodarstwach, kwp kraków, bystra, kobylanka

Druhowie z OSP tworzyli szajkę podpalaczy. Mógł zginąć człowiek

Trzech z czterech członków grupy podpalaczy rozpracowanej przez policjantów z Gorlic (woj. małopolskie) to aktywni członkowie OSP. Podkładali ogień we wsiach, a potem gasili pożary. W jednym z nich gospodarz doznał ciężkich obrażeń....

Z kolei w powiecie nowotarskim kwota prawie 286,8 tys. zł zostanie przeznaczona dla OSP z gmin: Czarny Dunajec, Jabłonka, Lipnica Wielka, Raba Wyżna, Rabka-Zdrój, Spytkowice, Szaflary oraz miasta Szczawnica, a ze wsparcia w wysokości 150,2 tys. zł skorzystają druhowie z gmin Biały Dunajec, Bukowina Tatrzańska, Kościelisko i Poronin w powiecie tatrzańskim.

W 2019 roku samorząd województwa małopolskiego zwiększył dofinansowanie w programach, które są skierowane do druhów-ochotników. Obecnie przekazuje ponad 7 milionów złotych w ramach "Bezpiecznej Małopolski" i "Małopolskich Remiz". Dodatkowo są środki w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska w kwocie ponad 3 miliony złotych.

- Nie tak dawno zostało przekazane wsparcie na samochody w wysokości ponad 28,5 mln zł. To daje rząd wielkości ponad 40 mln zł po to, żeby nasi mieszkańcy czuli się bezpiecznie - przypomina wicemarszałek Łukasz Smółka.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt