Pszczelarze mogą dostać wsparcie. KOWR czeka na projekty

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: ARiMR, (em) | redakcja@agropolska.pl
13-04-2018,8:05 Aktualizacja: 13-04-2018,8:53
A A A

Refundacji podlegać będą m.in. koszty poniesione na zakup pszczół, leków do zwalczania warrozy i wykonanie analiz jakości miodów. KOWR zaprasza do składania projektów dotyczących mechanizmu "Wsparcie rynku produktów pszczelich" w sezonie 2018/2019.

ARiMR informuje, że dokumenty mogą - w zależności od realizowanego działania - składać: związki pszczelarskie, stowarzyszenia pszczelarzy, zrzeszenia pszczelarzy, spółdzielnie pszczelarskie, grupy producentów rolnych (w zakresie działalności pszczelarskiej) oraz organizacje producentów.

pszczoły, Ustka, przestępstwo, zniszczenie pasieki, policja, KMP Słupsk

Ktoś zabił 200 tysięcy pszczół, policjanci nadal nie znaleźli sprawcy

Wszystko wskazuje na to, że głośna sprawa dewastacji pasieki pszczół w Wodnicy koło Ustki pozostanie nierozwiązana. Chociaż mundurowi zapewniają, że "czynności trwają", to dwa i pół tygodnia od zdarzenia szanse na...

Refundacji podlegać będą koszty poniesione na:

  • przeprowadzenie szkoleń i konferencji
  • zakup sprzętu pszczelarskiego
  • zakup leków do zwalczania warrozy
  • zakup urządzeń do prowadzenia gospodarki wędrownej
  • zakup pszczół
  • wykonanie analiz jakości miodu

Do 30 maja (termin został przedłużony o miesiąc)  projekty należy dostarczyć osobiście lub listem poleconym do Kancelarii Ogólnej Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Warszawie, ul. Karolkowa 30. W przypadku listów o terminie złożenia dokumentu decydować będzie data stempla pocztowego.

Szczegóły pod linkiem
 

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!

 

WAŻNE TERMINY

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej