Przez błędy ARiMR wysyła ponownie wnioski o dopłaty

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: dr inż. Arkadiusz Artyszak | redakcja@agropolska.pl
17-03-2016,8:00 Aktualizacja: 17-03-2016,8:04
A A A

Rolnicy przecierają oczy ze zdumienia, bo dostają ponownie wnioski o dopłaty na 2016 rok. Coś takiego zdarzyło się po raz pierwszy, od kiedy wprowadzono dopłaty.

Treść pisma prezesa ARiMR Daniela Obajtka dołączonego do nowego, poprawnego wniosku jest następująca:

"Szanowni Państwo,

W załączeniu ponownie przekazuję Państwu wstępnie wypełniony wniosek o przyznanie płatności na rok 2016.

ARiMR, dopłaty, dopłaty bezpośrednie, wnioski o dopłaty, pieniądze, ONW, rolnicy

Nie masz na koncie dopłat za 2015 rok? Złóż kolejny wniosek

Od dzisiaj można już składać wnioski o dopłaty bezpośrednie za 2016 r., choć wielu rolników wciąż czeka na dopłaty za zeszły rok. Nieporadność Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa drażni rolników i skłania do zadania...

Jednocześnie uprzejmie informuję, że niniejsze przekazanie załączonego wniosku wynika z faktu, że uprzednio przekazany Państwu formularz wniosku o przyznanie płatności na rok 2016 zawiera błędy, które powstały na etapie jego wydruku i są niezależne od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Natomiast materiał graficzny i instrukcja wypełniania wniosku przesłane wraz z błędnym formularzem wniosku są prawidłowe.

Mając na uwadze, że powstałe błędy mogłyby spowodować złożenie nieprawidłowego wniosku, a w konsekwencji naliczenie płatności w niewłaściwej wysokości, zaistniała konieczność jego ponownej wysyłki.   

Wobec powyższego, uprzejmie informuję, że formularz wniosku załączony do niniejszego pisma stanowi poprawny formularz. W związku z tym proszę o sprawdzenie aktualności danych zawartych w tym wniosku, ich ewentualne uzupełnienie lub skorygowanie w przypadku gdy są one niezgodne ze stanem faktycznym, a następnie złożenie we właściwym biurze powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w terminie od dnia 15 marca do dnia 16 maja 2016 r.

Przedstawiając powyższe, uprzejmie przepraszam Państwa za zaistniałe niedogodności”.  

Teraz wszyscy rolnicy zadają sobie jedno pytanie: czym jeszcze ARiMR zaskoczy ich w tym roku?

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu