Po dopłaty bezpośrednie znów z eWnioskiemPlus

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: ARiMR (em) | redakcja@agropolska.pl
16-03-2019,9:00 Aktualizacja: 16-03-2019,10:31
A A A

Od 15 marca ARiMR przyjmuje przez internet wnioski o dopłaty bezpośrednie w aplikacji eWniosekPlus. Rolnicy, którzy nie mają dostępu do "sieci", mogą skorzystać z komputerów w biurach powiatowych i pomocy pracowników agencji.

Gospodarze, którzy w tym roku będą korzystać z e-wniosku po raz pierwszy, by uzyskać do niego dostęp, powinni utworzyć konto.

dopłaty bezpośrednie, wnioski o dopłaty przez internet, arimr, prow, oświadczenia w sprawie dopłat

Zostały ostatnie godziny na złożenie oświadczeń o dopłaty bezpośrednie

Jeszcze tylko w czwartek rolnicy mogą złożyć papierowe oświadczenie zamiast wniosku o dopłaty bezpośrednie. Do 7 marca do agencji wpłynęło tylko 93 tys. takich dokumentów. W ubiegłym roku rolnicy złożyli ponad 430 tys. takich oświadczeń....

Nalezy wejść na stronę www.arimr.gov.pl w zakładkę eWniosekPlus i podać trzy dane weryfikacyjne:

  • numer identyfikacyjny producenta - "numer gospodarstwa"
  • kwotę ostatniego przelewu otrzymanego z ARiMR, zrealizowanego w roku 2018 (w przypadku gdy rolnik w danym dniu otrzymał więcej niż jeden przelew należy wprowadzić kwotę z największego przelewu, w przypadku braku otrzymania przelewu od ARiMR w roku 2018 należy wprowadzić wartość 0)
  • 8 ostatnich cyfr numeru rachunku bankowego wskazanego we wniosku o wpis do ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw i ewidencji wniosków o przyznanie płatności

Zalecane jest również wskazanie adresu e-mail (pole nieobowiązkowe). Na ten adres agencja będzie przesyłała ewentualne powiadomienia.

prow 2018, wsparcie dla rolnictwa, ministerstwo rolnictwa, Płatności ONW, rolnictwo ekologiczne

PROW w 2018 roku. Zobacz, na co poszło najwięcej pieniędzy

W 2018 roku zawarto umowy lub wydano decyzje o przyznaniu wsparcia z różnych działań Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 dla ponad 980 tys. beneficjentów na kwotę 6,47 mld zł. Co ciekawe - zgodnie z danymi...

Po poprawnej weryfikacji system automatycznie założy konto oraz pozwoli na wprowadzenie indywidualnego hasła, co zapewni możliwość ponownego logowania do systemu.

Złożenie wniosku w formie papierowej jest możliwe jedynie dla tych rolników, którzy nie są w stanie dostarczyć go w wersji elektronicznej i jednocześnie nie mogą skorzystać z pomocy technicznej zapewnionej przez biuro powiatowe ARiMR.

Dokument można złożyć wówczas osobiście w biurze powiatowym ARiMR, za pośrednictwem osoby trzeciej, przesłać pocztą lub przesłać/dostarczyć za pomocą kuriera, bądź firmy kurierskiej.

Wniosek o przyznanie płatności na rok 2019 wraz z wymaganymi załącznikami składa się do 15 maja. Można to zrobić do 10 czerwca, ale wówczas otrzymane płatności będą pomniejszone o 1 proc. za każdy dzień roboczy opóźnienia.

Wnioski złożone po 10 czerwca nie będą rozpatrywane.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement