PKB w minionym roku wzrósł bardziej niż planowano

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Małgorzata Dragan PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
23-10-2017,12:00 Aktualizacja: 23-10-2017,12:19
A A A

Produkt krajowy brutto w 2016 roku wzrósł realnie o 2,9 proc. - podał w poniedziałek Główny Urząd Statystyczny. To zrewidowane dane w stosunku do kwietniowych, gdy GUS podał, że wzrost wyniósł 2,7 proc.

W wydanym komunikacie napisano, że zanotowano większy pozytywny wpływ eksportu netto na tempo wzrostu gospodarczego +0,7 pkt. proc. (wobec +0,3 pkt. proc.). Zmniejszył się pozytywny wpływ popytu krajowego +2,2 pkt. proc. (wobec +2,4 pkt. proc.).

Prezentowane dane o produkcie krajowym brutto i jego elementach zostały zrewidowane w stosunku od publikowanych 21 kwietnia.

Uwzględniają one pełniejsze roczne informacje o wynikach dla całego 2016 roku dotyczących finansów przedsiębiorstw, handlu zagranicznego w zakresie obrotów towarowych i usług, opracowania wyniku sektora instytucji rządowych i samorządowych na potrzeby tzw. październikowej notyfikacji fiskalnej tego sektora w oparciu o ostateczne dane źródłowe dla 2016 roku oraz wykorzystania dostępnych w tym czasie danych ze źródeł administracyjnych i przeklasyfikowanie kolejnych jednostek publicznych do sektora instytucji rządowych i samorządowych, począwszy od danych za 2010 rok.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement