Oświadczenia w sprawie dopłat można zostawić w urnie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
20-03-2020,9:40 Aktualizacja: 20-03-2020,9:48
A A A

ARiMR poinformowała, że oświadczenie w sprawie dopłat bezpośrednich można pozostawić w urnie przy wejściu do biura, wysłać pocztą, złożyć przez platformę ePUAP lub przesłać za pomocą poczty elektronicznej

Chodzi o oświadczenia o braku zmian w gospodarstwie w 2020 r. w stosunku do roku poprzedniego. Takie oświadczenie zastępuje wniosek o dopłaty bezpośrednie i mogą je składać tylko właściciele małych gospodarstw - do 10 ha. Wnioski należy dostarczyć do 15 kwietnia.

płatności bezpośrednie, wsparcie dla rolników, komisja europejska, koronawirus

Bruksela przedłuża termin składania wniosków o płatności bezpośrednie

Komisja Europejska postanowiła we wtorek zezwolić państwom UE na przedłużenie o miesiąc terminu składania przez rolników wniosków o płatności bezpośrednie i niektóre płatności w ramach polityki rozwoju obszarów...

W poprzednich latach z tej formy składania wniosków o dopłaty bezpośrednie skorzystało ok. 430 tys. rolników - reszta ok. 900 tys. przesłała dokumenty drogą elektroniczną.

W związku z obowiązującymi ograniczeniami spowodowanymi pandemią koronawirusa, agencja zrezygnowała z bezpośrednich kontaktów z rolnikami. W poprzednich latach takie dokumenty były przyjmowane przez pracowników biur powiatowych ARiMR.

Obecnie dopuszczalne są następujące formy składania oświadczenia: pozostawienie we wrzutni, czyli urnie umieszczonej przy wejściu do biura powiatowego, wysłanie pocztą, złożenie poprzez platformę ePUAP.

Można też przesłać zeskanowane dokumenty za pomocą poczty elektronicznej (e-mail) na adres mailowy biura powiatowego właściwego ze względu na adres zamieszkania wnioskodawcy. W tym przypadku jednak rolnik będzie musiał w późniejszym terminie dostarczyć oryginał dokumentu do odpowiedniej placówki.

W przypadku złożenia dokumentów do wrzutni lub przesłania pocztą elektroniczną, wnioskodawca otrzyma potwierdzenie przyjęcia dokumentów po ich zarejestrowaniu. Jeżeli chce otrzymać potwierdzenie bez oczekiwania, najlepszym rozwiązaniem jest przesłanie dokumentów za pośrednictwem poczty.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt