Ostatnie godziny na złożenie wniosków o dopłaty bezpośrednie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Łukasz Pawłowski PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
08-07-2020,9:55 Aktualizacja: 08-07-2020,9:58
A A A

Dobiega końca tegoroczna kampania składania wniosków o dopłaty bezpośrednie i obszarowe z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. 10 lipca jest ostatnim możliwym dniem na ich złożenie - przypomina ARiMR.

Tego dnia przyjmujące dokumenty biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będą otwarte do godz. 19.

Tomasz Nowakowski, ARiMR, Andrzej Bartkowiak, Państwowa Straż Pożarna, wypalanie traw

Obcinanie dopłat za wypalanie traw? To na razie groźby

Zaledwie w 0,02 proc. przypadków spośród 55 tys. pożarów traw Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ukarała beneficjenta obniżeniem wypłat dopłat bezpośrednich. W każdym apelu o niewypalanie suchych traw...

"Przypominamy, że wnioski można składać zarówno przez aplikację eWniosekPlus, jak i w wersji papierowej. Można je również złożyć poprzez platformę ePUAP, przesłać pocztą tradycyjną lub pozostawić w udostępnionej wrzutni na dokumenty" - napisano w komunikacie.

Agencja poinformowała też, że do 7 lipca zarejestrowała ponad 1,3 mln wniosków.

Pod koniec czerwca prezes ARiMR Tomasz Nowakowski poinformował, że rolnicy nie mieli problemów ze złożeniem wniosków o dopłaty bezpośrednie. W terminie podstawowym, czyli do 15 czerwca do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wpłynęło 1 mln 295 tys. wniosków.

Jak wtedy mówił, oznacza to, że do Agencji dostarczono 99,3 proc. ubiegłorocznej liczby wniosków. W kampanii 2019 r. o dopłaty bezpośrednie ubiegało się 1 mln 308 tys. rolników.

Prezes przypominał, że licząc od 15 czerwca można jeszcze dokumenty składać przez 25 dni, czyli do 10 lipca, ale trzeba pamiętać, że za każdy dzień roboczy opóźnienia dopłaty są pomniejszane o 1 proc.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement