MRiRW: od 3 lipca wnioski o refundację wydatków na bioasekurację

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
20-06-2024,9:50 Aktualizacja: 20-06-2024,9:52
A A A

Od 3 lipca rolnicy posiadający świnie mogą składać wnioski o udzielenie pomocy o charakterze pomocy de minimis na refundację 100 proc. wydatków poniesionych w roku br. na działania związane z bioasekuracją - poinformował w środę resort rolnictwa.

Refundacji podlegają wydatki na: zakup mat dezynfekcyjnych; zakup sprzętu do wykonania zabiegów dezynfekcyjnych, dezynsekcyjnych lub deratyzacyjnych oraz produktów biobójczych, środków dezynsekcyjnych; zakup odzieży ochronnej i obuwia ochronnego.

Ponadto zwrot poniesionych kosztów przysługuje w przypadku zabezpieczenia budynków, w których są utrzymywane świnie, przed dostępem zwierząt domowych. Zwrot kosztów dotyczy także przebudowy lub remontu pomieszczeń w celu utrzymywania świń w gospodarstwie w odrębnych, zamkniętych pomieszczeniach mających oddzielne wejścia oraz niemających bezpośredniego przejścia do innych pomieszczeń, w których są utrzymywane inne zwierzęta kopytne. Ten rodzaj wsparcia dotyczy gospodarstw, w których utrzymuje się średniorocznie nie więcej niż 50 sztuk świń.

Wnioski należy składać do kierownika biura powiatowego ARiMR do 26 lipca 2024 r. Formularz wniosku będzie dostępny na stronie internetowej Agencji (www.arimr.gov.pl).

Do wniosku o udzielenie pomocy należy dołączyć: faktury lub ich kopie dotyczące poniesionych wydatków oraz oświadczenia albo zaświadczenia dotyczące pomocy de minimis.

Poleć
Udostępnij