Można już składać wnioski o zwrot akcyzy zawartej w zużytym do prac rolniczych paliwie

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
01-02-2024,10:20 Aktualizacja: 01-02-2024,11:15
A A A

Od 1 do 29 lutego br. rolnicy mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej - na nowym wzorze wniosku. W tym roku zwrot podatku akcyzowego ustalony został w wysokości 1,46 zł do litra zakupionego oleju napędowego – przypomina resort rolnictwa.

Rolnicy mogą już składać do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta (właściwych ze względu na miejsce położenia gruntów będących w posiadaniu lub współposiadaniu, w tym w dzierżawie, rolników) wnioski o zwrot akcyzy zwartej w zużytym do pracy w gospodarstwach paliwie. Wnioski (na nowym wzorze, który załączamy poniżej) można przekazywać od 1 lutego do 29 lutego wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) dokumentującymi zakup oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 1 sierpnia 2023 r. do 31 stycznia 2024 r. Drugi termin naboru wyznaczono na od 1 sierpnia do 2 września. Wówczas trzeba będzie dołączyć faktury VAT (lub ich kopie) potwierdzające zakup ON w okresie od 1 lutego do 31 lipca 2024 r.

„W przypadku ubiegania się o zwrot podatku akcyzowego w odniesieniu do bydła, owiec, kóz, koni i świń, do wniosku należy także dołączyć dokument wydany przez kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, zawierający informacje o średniej rocznej liczbie świń oraz liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła, owiec, kóz i koni, będących w posiadaniu producenta rolnego w 2023 roku” – wskazuje ministerstwo.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu