Miliony z PROW na kanalizację rozdane

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
06-07-2017,16:45 Aktualizacja: 06-07-2017,17:00
A A A

Pierwsze pieniądze Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 na inwestycje w dziedzinie gospodarki wodno-ściekowej w woj. kujawsko-pomorskim podzielone.

Umowy o dofinansowanie podpisali 6 lipca w Toruniu przedstawiciele 74 gmin (lub gminnych spółek celowych), które przygotowują się do budowy lub modernizacji ujęć i stacji uzdatniania wody, wodociągów i sieci kanalizacyjnych oraz systemowych przydomowych oczyszczalni ścieków. 

wieś, kanalizacja, media, gaz, inwestycje, kujawsko-pomorskie

Kiedyś bez gazu i kanalizacji, a dziś... Tak zmienia się polska wieś

Stan infrastruktury komunalnej służącej mieszkańcom obszarów wiejskich województwa kujawsko-pomorskiego jest coraz lepszy. Między 2014 a 2015 rokiem długość sieci wodociągowej w regionie wzrosła o 162 kilometry, kanalizacyjnej - o 173...
Łączna wartość tych inwestycji 63,5 mln zł. - Środki nowego PROW pozwolą nam dokończyć modernizacji kujawsko-pomorskiej wsi, ale pamiętajmy też, że lepsza woda i bezpieczne systemy utylizacji ścieków na terenach pozamiejskich są w interesie nas wszystkich - podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Wcześniej w ramach PROW 2014-2020 uruchomiono pieniądze na inne ważne dla lokalnych społeczności przedsięwzięcia infrastrukturalne - budowę i modernizację dróg lokalnych - przypomina biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

W ramach 137 podpisanych umów przyznaliśmy wsparcie w łącznej wysokości ponad 63 milionów złotych. Inny segment programu to środki na projekty lokalnych społeczności, dzielone za pośrednictwem działających w całym regionie lokalnych grup działania

pomorze zachodnie, prow, obszary wiejskie, przedsiębiorczość na wsi, Pozarolnicza działalność w gospodarstwie

Na wsi rozwija się biznes. Za pieniądze z PROW

Szkoła języków obcych, doradztwo biznesowe i psychologiczne oraz usługi w zakresie sprzątania - takie typy działalności gospodarczej to już teraźniejszość na polskiej wsi i w małych miastach. Inicjatywy są wspierane z unijnych pieniędzy....
Dzięki dotacjom z PROW poprzedniej perspektywy we wsiach w całym regionie wybudowano pół tysiąca kilometrów nowych wodociągów i blisko 800 tysięcy kilometrów sieci kanalizacyjnej, prawie 7000 przyzagrodowych oczyszczalni ścieków i 17 nowych ujęć wody, oddano też do użytku 53 nowe lub zmodernizowane stacje uzdatniania wody i 19 komunalnych oczyszczalni ścieków.

Mieszkańcy obszarów pozamiejskich korzystają z blisko 800 nowo wybudowanych lub wyremontowanych w tamtym okresie świetlic (ponad 600 z nich na nowo i stosownie do obecnych potrzeb wyposażono), blisko 300 powstałych lub doposażonych obiektów sportowych i 600 nowych placów zabaw.

Pliki do pobrania:
Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu