Dzięki PROW można też rozkręcać lokalne biznesy

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
30-08-2017,10:45 Aktualizacja: 30-08-2017,11:35
A A A

Z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich można pozyskać dofinansowanie nie tylko na modernizację gospodarstw czy dla młodych rolników, ale także na własny, mały biznes. Dla gospodarzy może to być szansa na dodatkowe, pozarolnicze dochody.

Lokalni przedsiębiorcy nie próżnują zatem i starają się o dotacje z PROW. Władze samorządu woj. zachodniopomorskiego podpisały ostatnio umowy na wsparcie drobnych biznesów w  powiatach: gryfickim, kamieńskim, sławieńskim, gryfińskim, pyrzyckim i stargardzkim. Dzięki ok. 2 mln zł dotacji powstaną m.in. nowe miejsca pracy.

doprawianie gleby, PROW, MRiRW

MRiRW zaktualizowało harmonogram naborów w ramach PROW

Ministerstwo rolnictwa zaktualizowało harmonogram planowanych naborów wniosków do końca 2018 r. w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Jeszcze w lipcu będzie ogłoszony terminu przyjmowania wniosków o...

W gospodarstwie turystyki wiejskiej w miejscowości Włodarka dzięki wsparciu tych funduszy powstaną dwa domki dla turystów, przystosowane do zamieszkania nie tylko latem, ale również w czasie chłodniejszych miesięcy. Inny przedsiębiorca w powiecie gryfickim zakupi kolejkę turystyczną, która będzie mogła zabrać 32 osoby na przejażdżki, dzięki którym będzie można podziwiać piękną nadmorską przyrodę.

W miejscowości Jezierzany gospodarstwo rybackie zrealizuje projekt związany z budową 4 domków dla klientów poszukujących zakwaterowania dla całej rodziny w miejscach o podwyższonym standardzie, gwarantujących wygodę, ale znajdujących się w zacisznej okolicy.

Zakład Cukierniczo-Piekarniczy w Międzywodziu ma natomiast zacząć produkować lody z naturalnych składników. Środki PROW pozwolą na rozbudowę firmy wraz z montażem pompy ciepła, ograniczającą zużycie energii i emisję CO2 do atmosfery oraz na zakup kompletnego wyposażenia do produkcji biolodów.

Bardzo innowacyjny wydaje się być projekt odpłatnych wynajmów zaprojektowanych i wyprodukowanych we własnym zakresie urządzeń zwanych "kartkomatami". Umożliwią one wykonywanie kart pocztowych znad morza z własnymi zdjęciami.

Mocno na klienta jest też zorientowany przedsiębiorca z gminy Stare Czarnowo, który 50 tys. zł dotacji wykorzysta na zakup niezbędnych urządzeń do świadczenia mobilnych usług wulkanizacyjnych, m.in. wyważarki ciężarowej oraz montażownicy osobowej i ciężarowej.
 

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu