Biogazownie, fotowoltaika, docieplenie budynków gospodarskich - na horyzoncie nabór wniosków

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
10-01-2024,9:50 Aktualizacja: 10-01-2024,9:51
A A A

Zainteresowani inwestowaniem w biogazownie rolnicze, mikroinstalacje produkujące energię z promieniowania słonecznego czy rozwiązania poprawiające efektywność energetyczną gospodarstw będą od 25 stycznia mogli starać się o przyznanie wsparcia.

Pomoc ta przewidziana jest w ramach budżetu Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027.

„O dofinansowanie na inwestycje w zakresie odnawialnych źródeł energii i poprawy efektywności energetycznej będą się mogli starać wpisani do ewidencji producentów rolnicy, którym m.in. w 2023 roku przyznano jednolitą płatność obszarową albo którzy prowadzą gospodarstwo w ramach działów specjalnych produkcji rolnej. Jednym z istotnych do spełnienia wymogów jest również odbycie specjalistycznego szkolenia” – przekazuje w komunikacie Agencja Restrukturyzacja i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR).

arimr, nabór, wnioski, wsparcie, żywność, marketing

80 mln zł na działania promocyjne dla producentów żywności. Nabór wniosków od 19 stycznia

80 mln zł wynosi pula środków na działania promocyjno-marketingowe dla producentów żywności. Wnioski o wsparcie można będzie składać od 19 stycznia do 18 marca br. - poinformowała w piątek Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji...

Jak w nim dodano, wsparcie w formie refundacji do 65 proc. kosztów kwalifikowalnych realizowane będzie w trzech obszarach:

  • A – budowa nowych biogazowni rolniczych (więcej tutaj);
  • B – zakup mikroinstalacji fotowoltaicznych i instalacji do wytwarzania energii cieplnej z promieniowania słonecznego wraz z dodatkowym wyposażeniem (więcej tutaj);
  • C – inwestycje służące poprawie efektywności energetycznej zabudowań gospodarskich, np. docieplanie ścian i podłóg (tutaj).

„W przypadku obszaru A maksymalna wysokość pomocy to 1,5 mln zł, a dla obszarów B i C po 200 tys. zł” – podaje Agencja.

Wnioski o przyznanie pomocy będzie można składać pomiędzy 25 stycznia a 23 lutego 2024 r. wyłącznie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ARiMR.

Poleć
Udostępnij