Bank uruchomił specjalne linie kredytowe dla rolników

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Aleksander Zbirański | redakcja@agropolska.pl
24-06-2020,10:40 Aktualizacja: 24-06-2020,10:48
A A A

Bank Pocztowy uruchomił specjalną ofertę skierowaną do rolników, którzy mogą już skorzystać z preferencyjnie oprocentowanych kredytów obrotowych i inwestycyjnych.

Mogą z nich skorzystać gospodarze z wszystkich województw. Wstępna decyzja kredytowa ma zapadać w ciągu 30 minut. Nowe produkty BP skierowane są przede wszystkim do właścicieli małych i średnich gospodarstw, a także rolników prowadzących działalność gospodarczą.

bezpieczeństwo żywnościowe, janusz wojciechowski, wpr

Wojciechowski zadowolony z propozycji większych pieniędzy na rolnictwo

Od początku walczyłem o większe środki na rolnictwo w latach 2021-2027 - powiedział w sobotę PAP komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski. Dodał, że nowa propozycja finansowania rolnictwa w UE jest znacznie lepsza niż pierwotna i wychodzi...

Na ofertę składają się m.in kredyty do 2 milionów złotych - inwestycyjne, udzielane na okres do 20 lat, i obrotowe, z okresem zapadalności do 48 miesięcy oraz preferencyjne rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe czy ubezpieczenia rolnicze.

Oferta banku pozwala na uzyskanie finansowania m.in. na rozwój gospodarstwa, inwestycje w budynki związane z produkcją, zakup ziemi rolnej, maszyn rolniczych, zwierząt hodowlanych, roślin uprawnych i realizacji.

Kredyty udzielane są z gwarancjami Funduszu Gwarancji Rolnych - pierwszego na rynku funduszu gwarancyjnego BGK dostępnego dla całego sektora rolnego. Może zabezpieczyć do 80% kwoty niespłaconego kapitału kredytu inwestycyjnego lub obrotowego udzielonego przez BP przedsiębiorcom działającym w sektorze rolnym.

Bank przygotował sieć sprzedaży detalicznej do obsługi segmentu Agrobiznesu - prowadzona będzie w 160 oddziałach, przy wsparciu konsultantów telefonicznych przez specjalnie uruchomioną infolinię.

Analitycy liczą na udzielenie kilkudziesięciu milionów złotych finansowania jeszcze w 2020 r., przede wszystkim w formie kredytów inwestycyjnych.

Zakłada również, że sporym zainteresowaniem, szczególnie w pierwszym okresie, cieszyć się będą kredyty obrotowe, co jest związane wprowadzeniem uproszczonej metody oceny wniosków kredytowych do kwoty 200 tys. zł. 
 

Poleć
Udostępnij
WAŻNE TERMINY

do 12.06.2024 - termin rejestracji udziału w bezpłatnym szkoleniu on-line: "Ekonomiczne uwarunkowania nawożenia w rolnictwie"

17.06.2024 - termin egzaminu dla osób ubiegających się o wpis do rejestru inspektorów rolnictwa ekologicznego

do 30.06.2024 - termin udzielania przez ARiMR kredytów płynnościowych dla producentów rolnych oraz kredytów skupowych

do 1.07.2024 - termin składania wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Termin wprowadzania zmian we wnioskach został wydłużony do 16 lipca.

do 30.09.2024 - składanie wniosków o dotację dla Kół Gospodyń Wiejskich