ARiMR przypomina o dofinansowaniu wymiany dachów w gospodarstwach. Nabór wniosków tuż tuż

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
04-12-2023,14:15 Aktualizacja: 04-12-2023,14:20
A A A

Zainteresowani dofinansowaniem na wymianę w gospodarstwach rolnych pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest będą się mogli ubiegać o środki od 15 grudnia br. do 12 stycznia 2024 r. – przypomina Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR).

To już drugi nabór wniosków o taką pomoc finansową realizowany w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

„Wsparcie na wymianę pokryć dachowych z materiałów szkodliwych dla zdrowia lub środowiska w gospodarstwach rolnych z KPOiZO przeznaczone jest dla osób fizycznych, podlegających ubezpieczeniu społecznemu rolników lub będących beneficjentami płatności bezpośrednich. Ubiegający się o to wsparcie powinni mieć również nadany numer w ewidencji producentów rolnych i być właścicielami lub współwłaścicielami budynku, na którym planowana jest wymiana pokrycia dachowego. Co istotne, w tym naborze wnioski mogą dotyczyć także inwestycji realizowanych na terenach gmin miejskich” – wskazuje w komunikacie ARiMR.

arimr, agencja, dopłaty, dopłaty bezpośrednie, dopłaty obszarowe, zaliczki, płatności końcowe

Po zaliczkach ruszyła wypłata reszty dopłat bezpośrednich. Do kiedy ARiMR ma czas?

1 grudnia rozpoczęło się przekazywanie pozostałych środków w ramach tegorocznej kampanii płatności bezpośrednich i obszarowych - zapewnia Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR). Jak przypomina w komunikacie, w tegorocznej...

Jak w nim przypomniano, stawka pomocy nie uległa zmianie i wynosi 40 zł/m kw., a dofinansowanie i tym razem dotyczy wymiany maksymalnie 500 m kw. dachu. Co istotne, już na etapie składania wniosków (wyłącznie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ARiMR) będzie można wystąpić o przyznanie 50-procentowej zaliczki.

„Ułatwieniem ma też być zniesienie obowiązku dołączenia do dokumentów kopii zgłoszenia budowy lub wykonania innych robót budowlanych, zezwoleń lub innych decyzji. Teraz zainteresowany wsparciem będzie musiał jedynie oświadczyć, że dopełni niezbędnych formalności związanych z realizowaną inwestycją we właściwym miejscowo starostwie powiatowym” – zwraca uwagę Agencja.

Więcej informacji o tym wsparciu można znaleźć tutaj.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu