42 mln zł na kanalizację i przydomowe oczyszczalnie ścieków

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
13-02-2018,7:55 Aktualizacja: 13-02-2018,7:56
A A A

Zarząd województwa kujawsko-pomorskiego ogłosił kolejny nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, w którym rozdysponujemy wsparcie na inwestycje z zakresu infrastruktury wodno-ściekowej.

Nabór dotyczy wspierania kompleksowych inwestycji obejmujących budowę i modernizację sieci kanalizacyjnych i oczyszczalni ścieków, systemów zaopatrzenia w wodę z ujęciami i stacjami uzdatniania wody oraz instalacji do odzyskiwania i unieszkodliwiania osadów ściekowych.

wieś, rolnictwo, kanalizacja, dostęp do bieżącej wody, Ryszard Zarudzki, ministerstwo rolnictwa

Wieś ma zaległości. Tysiące gospodarstw bez wody i kanalizacji

Rośnie dochód rozporządzalny na osobę na wsi, ale w miastach ten dochód wzrasta w szybszym tempie. - Jest to problem, z którym się mierzymy - zapewnił wiceminister rolnictwa Ryszard Zarudzki. Podczas przybliżania posłom z...
Możliwe będzie także dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków na obszarach, gdzie budowa sieci kanalizacyjnej jest ekonomicznie i technicznie niezasadna.

Aplikować mogą przede wszystkim samorządy lokalne i ich jednostki, a także podmioty działające w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Do podziału są w sumie 42 miliony złotych. Więcej znajdziesz tutaj.

Maksymalny poziom dofinansowania to 85 procent wydatków w ramach projektu.

Nabór wniosków rozpocznie 28 lutego i potrwa do 30 kwietnia. Planowany termin rozstrzygnięcia to wrzesień 2018 roku.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu