100 tysięcy na zabezpieczenie gospodarstwa przed ASF

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
03-01-2021,10:00 Aktualizacja: 02-01-2021,21:25
A A A

Rolnicy, którzy chcą zabezpieczyć gospodarstwa przed afrykańskim pomorem świn do 28 lutego mogą składać wnioski o pomoc. Maksymalne dofinansowanie to 100 tysięcy złotych.

Jak poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wsparcie "Inwestycji zapobiegających zniszczeniu potencjału produkcji rolnej" to propozycja pomocy finansowana z budżetu PROW 2014-2020.

zasiłek opiekuńczy, pandemia koronawirusa, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, krus

Zasiłek opiekuńczy w KRUS ponownie przysługuje

Do 17 stycznia ponownie przysługuje zasiłek opiekuńczy dla ubezpieczonego w KRUS rodzica lub opiekuna w przypadku zamknięcia z powodu COVID-19 np. przedszkola czy szkoły, do której uczęszcza dziecko. Ministerstwo rolnictwa wyjaśniło, że...

O wsparcie mogą wystąpić rolnicy, którzy zajmują się chowem lub hodowlą nie mniej niż 50 sztuk świń lub zrealizowali zobowiązania rolno-środowiskowo-klimatyczne w ramach wariantu 7.4. "Zachowanie lokalnych ras świń" i chcą wykonać inwestycje chroniące ich gospodarstwa przed rozprzestrzenianiem się wirusa ASF.

ARIMR podała, że takie przedsięwzięcia mogą otrzymać maksymalnie 100 tys. zł w całym okresie realizacji PROW 2014-2020, a wysokość dofinansowania nie może przekroczyć 80 proc. kosztów kwalifikowalnych poniesionych na realizację takiej inwestycji.

Pomoc można otrzymać na utworzenie lub zmodernizowanie niecki dezynfekcyjnej, wyposażenie gospodarstwa rolnego w urządzenie do dezynfekcji, wykonanie inwestycji, dzięki której trzoda chlewna będzie utrzymywana w odrębnych, zamkniętych pomieszczeniach z osobnym wejściem, nie łączących się z pomieszczeniami, w których znajdują się inne zwierzęta - czytamy.

arimr, nauka zdalna, zakup komputera i laptopa, pomoc komputerowa

Tysiące wniosków o pomoc komputerową wpływają do ARiMR

Do 23 grudnia do ARiMR wpłynęło 14,5 tys. wniosków o dofinansowanie kupna komputera dla dziecka w rodzinie rolniczej. "Do 30 grudnia można składać wnioski o przyznanie pomocy na dofinansowanie kosztów zakupu komputera...

O pomoc mogą się starać też spółki wodne lub związki spółek wodnych, w których większość członków stanowią rolnicy posiadający grunty rolne.

Wsparcie będzie udzielone na inwestycje w sprzęt zmechanizowany służący do utrzymania w dobrym stanie urządzeń melioracji wodnych, wykorzystywanych do celów ochrony gospodarstw przed skutkami powodzi, podtopień lub deszczu nawalnego - wskazano.

Maksymalna wysokość wsparcia to 1 mln zł w całym okresie realizacji PROW 2014-2020. Limit dofinansowania wynosi 80 proc. kosztów kwalifikowanych zrealizowanej inwestycji. Pieniądze można wykorzystać na zakup np. koparek, ciągników, rębaków do drewna, kos spalinowych czy kosiarek samojezdnych.

Wnioski o przyznanie pomocy można składać osobiście lub przez upoważnioną osobę w oddziałach regionalnych lub biurach powiatowych ARiMR, przez platformę ePUAP lub przesłać rejestrowaną przesyłką pocztową nadaną w placówce Poczty Polskiej.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj