Copy LinkXFacebookShare

Duże zainteresowanie bateriami słonecznymi

Prawie 300 mieszkańców ponad 20-tysięcznego Zambrowa na Podlasiu jest zainteresowanych montażem baterii słonecznych na swoich domach.
 
Jak informuje Polskie Radio Białystok wynika tak z ankiety przeprowadzonej przez władze miasta, które chciały dowiedzieć się, jakie jest zainteresowanie pozyskiwaniem energii ze źródeł ekologicznych. Najwięcej, bo ponad połowa mieszkańców, chciałaby zamontować panele dostarczające 5-10 kW.
 
Samorząd Zambrowa, który już inwestuje w tzw. solary na obiektach publicznych, zadeklarował pomoc w sfinansowaniu podobnych instalacji na domach jednorodzinnych. 
 
Wysokość i forma dofinansowania zostanie określona po wyborze oferty, ale w grę wchodzi skorzystanie z projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego lub przez wspólne działanie z ościennymi gminami poprzez Lokalną Grupę Działania.

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Policjanci odzyskali skradziony ciągnik. Dwie osoby staną przed sądem

Hodowla

Choroba niebieskiego języka. Aż 28 nowych ognisk!