Zwycięzcy konkursu PSOR uczestniczyli w warsztatach naukowych

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
30-06-2016,14:20 Aktualizacja: 30-06-2016,14:50
A A A

Zakończył się organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin konkurs dla uczniów szkół podstawowych z Mazowsza. Z 40 nadesłanych prac jury wybrało 3 najlepsze, a zwycięzcy z placówek w Ciechanowie, Jabłonnie i Wydmusach uczestniczyli w warsztatach naukowych w BayLabie.

Konkurs "Warzywa i owoce - nie zaszkodzi zjeść" ogłoszony w marcu przez PSOR skierowany był do uczniów z klas IV-VI oraz nauczycieli szkół podstawowych z województwa mazowieckiego. Dzieci podczas dwóch lekcji zapoznali się z zasadami uprawy roślin ogrodniczych oraz właściwościami odżywczymi owoców i warzyw.

konkurs bezpiecznie na wsi, krus, pip, dzieci, sala kolumnowa

Konkurs dla dzieci rozstrzygnięty. Najlepsi dostali nagrody

Rozstrzygnięto Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci "Bezpiecznie na wsi-niebezpieczne atrakcje w wakacje". Gala finałowa odbyła się w Sali Kolumnowej Sejmu z udziałem laureatów, rodziców i nauczycieli. Zabawa...

Wykonując zadania opisane w specjalnie przygotowanych kartach pracy uczniowie rozwijali zdolności pracy w grupie i analizy informacji. Lekcje przygotowane zostały zgodnie z wytycznymi programu nauczania dla odpowiednich klas, a każdy nauczyciel miał do dyspozycji scenariusz zajęć i prezentację.

Dzieci miały wymyślić i przygotować dania oraz opisać ich znaczenie w diecie człowieka. Z 40 prac - w formie papierowej i elektronicznej - jury wybrało trzy najbardziej oryginalne. W zabawie najlepsi okazali się uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wydmusach, Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Jabłonnie oraz Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 im. Jana Pawła II w Ciechanowie.

W nagrodę najlepsze klasy wzięły udział w wycieczce do laboratorium BayLab w Warszawie, gdzie uczestniczyły w warsztatach naukowych. Z kolei szkoły zwycięzców wzbogaciły się o pomoce naukowe do pracowni przyrodniczej.

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!

 

WAŻNE TERMINY

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej